יהודה פוליקר

"כנראה שאחזור לבמה אחרי הקורונה": חוגגים 70 ליהודה פוליקר במשדר מיוחד

במשדר מיוחד בכאן רשת ב סיפר פוליקר, שלא מרבה להתראיין, מה עומד מאחורי שיריו, מה התוכניות שלו לאחרי הקורונה וגם - בשורה: "לא יתנו לי לא להופיע, לפחות כל החבר'ה מההפקה שלי"
קול שישי
25 בדצמבר 2020
16:07
עודכן ב 17:46

הזמר והיוצר יהודה פוליקר חוגג היום (שישי) 70, מתוכם יותר מ-50 שנים של יצירה ומוזיקה. במשדר מיוחד בתוכנית "קול שישי" עם ירון אנוש בכאן רשת ב סיפר פוליקר, שלא מרבה להתראיין, מה עומד מאחורי שיריו ומה התוכניות שלו לאחרי הקורונה.

המשדר המיוחד:

https://www.facebook.com/kan.news/videos/455404475843802

 

"מגיל 15 אני על במות, ברעש מטורף והרבה נגינה", סיפר פוליקר לאנוש. "חתמתי לפני שלושה חודשים על פינוי בינוי. אני הולך לעזוב את ביתי שאני מאוד אוהב, ולעבור לבית בכפר". הוא שיתף שהתחסן אמש נגד קורונה ואמר כי התקופה הנוכחית גרמה לו להתרחק קצת מהמוזיקה.

"אני לא מנגן עכשיו בכלל בקורונה. אני מבשל, משמין קצת, עושה הליכות - נהנה מהחיים". עם פרוץ המגפה הכריז המוזיקאי כי הוא לא מתכוון לחזור לבמה. כעת הוא מתייחס לאמירה זו ומציין: "כנראה שאחזור להופיע כשזה יתאפשר. לא יתנו לי לא להופיע, לפחות כל החבר'ה מההפקה שלי". 

יהודה ליאון פוליקר נולד ב-25 בדצמבר 1950 בשם ליאונידס פוליקאריס להורים ניצולי שואה מיוון. הוא פרץ לתודעה הציבורית כסולן להקת הרוק "בנזין" בשנות ה-80. לאחר פירוקה, פנה לקריירת סולו ושילב רוק, פופ ומוזיקה עממית יוונית. מלבד שירה, פוליקר מנגן במספר רב של כלים ואף עוסק בציור. הוא מלחין וכותב את שיריו, ומלחין גם עבור אמנים אחרים. הרבה משיריו עוסקים בהיותו דור שני לשואה ובטרגדיות אישיות שלו. ב-2019 נבחר להדליק משואה ביום העצמאות.