חיסון נגד קורונה
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

הערכה: כל האוכלוסיה בסיכון תחוסן עד סוף ינואר

כבר בשבוע הבא יתחילו לחסן 24 שעות ביממה • נתניהו צפוי להדגיש בקמפיין שלו את החיסונים והסכמי הנורמליזציה. מנגד, גנץ ידגיש את פעילות מפלגתו לבלימת מהלכי נתניהו
גילי כהן
25 בדצמבר 2020
20:34

בממשלה מעריכים כי עד סוף ינואר תחוסן כל האוכלוסיה שמוגדרת אוכלוסיה בסיכון. כך דווח הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11. כבר בשבוע הבא יתחילו לחסן סביב השעון, 24 שעות ביממה, עם תחילתו של הסגר השלישי.

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו ידגיש בקמפיין שלו את החיסונים, ואת הסכמי הנורמליזציה. גנץ מתכוון להדגיש את פעילות כחול לבן לבלימת מהלכי נתניהו - גם בנוגע למאבק בקורונה, כמו שינוי מתכונת הסגר האחרונה, וגם בנוגע למהלכי הסיפוח. בימים הקרובים, ייתכן כבר מחר, ימסור גנץ הצהרה שתהווה את יריית הפתיחה לקמפיין של כחול לבן.

קומבינת החיסונים | בניגוד להנחיות: 150 צעירים חוסנו בזמן מבצע בדיור מוגן בשרון

משרד הבריאות עדכן הבוקר שכ-210 אלף בני אדם התחסנו כבר לנגיף קורונה, מתוכם 74 אלף חוסנו ביום אחד - אתמול. שר הבריאות יולי אדלשטיין כבר הכריז - "מתכוונים להגביר את הקצב". על אף שחגיגת החיסונים הורגשה השבוע בישראל, סקרים שפורסמו מראים שרק רבע מהישראלים מוכנים להתחסן נגד קורונה כבר עכשיו.

ובזמן שקופות החולים עובדות במרץ, שר הבריאות הנחה את מנכ"ל משרדו להיערך לחיסונים גם בלילות ובשבתות, ולהגיע לקצב של יותר ממאה אלף מתחסנים ביום. המטרה של המשרד - לחסן כמה שיותר אנשים לפני שהזן החדש של הקורונה יתפשט בישראל.