סגר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אדלשטיין הנחה: לבדוק מתן חיסון לצוותי ההוראה כבר מהשבוע

במשרד הבריאות צפויים לבקש להמשיך את הסגר במשך חודש • נתניהו: מקווה שעד סוף השבוע הקרוב נגיע ל-150 אלף מתחסנים ביום • 3,994 מאומתים חדשים התגלו אתמול, שיעור הבדיקות החיוביות - 4.7%
יומן השבוע
26 בדצמבר 2020
11:48
עודכן ב 22:05

שר הבריאות יולי אדלשטיין הנחה הערב (שבת) את מנכ"ל משרדו פרופ' לוי לבדוק מתן חיסון לצוותי ההוראה כבר מהשבוע, כפוף להחלטת ועדת התיעדופים. זאת, בעקבות פנייה של שר החינוך יואב גלנט ומנכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד.

בתוך כך, החל מתחילת השבוע החיסונים ייפתחו גם לחולים כרוניים. חיסונים אלו יתאפשרו בעקבות האצה משמעותית של ביצוע החיסונים: מחר כבר יהיו 150 תחנות חיסונים, ועד יום שלישי ייפתחו עוד 80.

ראש הממשלה נתניהו הביע הערב תקווה שעד סוף השבוע הקרוב נגיע ל-150 אלף מתחסנים ביום. "מספר כזה הוא שיא עולמי. ביקשתי מראשי החברות שמספקות לנו את החיסונים להתאים את קצב האספקה לקצב ההתחסנות. הם חושבים שיוכלו לעמוד בכך", אמר נתניהו. הוא הוסיף כי אם אכן נצליח לחסן מאה וחמישים אלף בני־אדם ביום, יחוסנו בתוך חודש ארבעה וחצי מיליון ישראלים שבקבוצות הסיכון במנת החיסון הראשונה מהשתיים. הדבר יאפשר לישראל לצאת בתוך כחודש ממשבר הקורונה ולפתוח את המשק ואת הכלכלה.

במשרד הבריאות צפויים לבקש להמשיך את הסגר במשך חודש. יממה לפני כניסת הסגר משרד הבריאות עדכן הערב כי אתמול התגלו 3,944 נדבקים חדשים, ושיעור הבדיקות החיוביות עומד על 4.7%. מספר הנפטרים עלה ל-3,203. 

מנכ"ל משרד הבריאות הפרופסור חזי לוי אמר היום כי ככל הנראה הסגר שיתחיל מחר ייארך שלושה או ארבעה שבועות, בהתאם לירידה המתוכננת בתחלואה. לוי אמר לשלום קיטל בכאן רשת ב כי גם אם הציבור אינו מאמין בממשלה הוא עדיין צריך לשמור על ההנחיות ובהן עטיית מסכה ומניעת התקהלות. 

האזינו לריאיון המלא עם פרופ' לוי בכאן רשת ב

ממונה הקורונה, הפרופסור נחמן אש, ביקר בצוהריים במרכז החיסונים המשותף של קופות החולים באום אל פחם וקרא לכל מי שמעל גיל 60 לבוא ולהתחסן. "אנחנו רוצים למנוע את המשך התחלואה", אמר אש. קודם לכן ביקר אש עם ממונה הקורונה במגזר הערבי, אימן סיף, בבאקה אלגרביה. הם נועדו עם ראש העיריה, ראיד דקה, ועם נציגים של פיקוד העורף והמשטרה. מטרת הפגישה - לעודד את הציבור להמשיך להקפיד על ההנחיות ולקרוא לרשויות לשתף פעולה במסע ההסברה של החיסון מפני הקורונה.

ישראל נכנסת לסגר שלישי החל מיום ראשון – כל ההנחיות

בממשלה מעריכים כי עד סוף ינואר תחוסן כל האוכלוסיה שמוגדרת אוכלוסיה בסיכון. כך דווח אמש בתוכנית "השבוע" בכאן 11. כבר בשבוע הבא יתחילו לחסן סביב השעון, 24 שעות ביממה, עם תחילתו של הסגר השלישי.

משרד הבריאות עדכן אתמול שכ-210 אלף בני אדם התחסנו כבר לנגיף קורונה, מתוכם 74 אלף חוסנו ביום אחד - חמישי. שר הבריאות יולי אדלשטיין כבר הכריז - "מתכוונים להגביר את הקצב". על אף שחגיגת החיסונים הורגשה השבוע בישראל, סקרים שפורסמו מראים שרק רבע מהישראלים מוכנים להתחסן נגד קורונה כבר עכשיו.