עצי אשוח הוצתו בסחנין

אלמונים הציתו שני עצי אשוח בכנסיות סחנין

בסרטון שפורסם מאחת הכנסיות נראים המציתים מגיעים למקום על אופניים חשמליים ונמלטים • ח"כ טיבי: "יש לגנות כל פגיעה בבית תפילה"
ערן זינגר ואורלי אלקלעי
26 בדצמבר 2020
15:24
עודכן ב 16:46

אלמונים הציתו הלילה (שבת) שני עצי אשוח גדולים שהוצבו סמוך לשתי כנסיות בסחנין, הקתולית והאורתודוכסית. המשטרה פתחה בחקירה. המקרה עורר זעם בקהילת הנוצרים בגליל. בסרטון שפורסם מאחת הכנסיות נראים המציתים מגיעים למקום על אופניים חשמליים ונמלטים.


משלחת של אימאמים ושל אנשי התנועה האסלאמית ביקרה בשתי הכנסיות כדי להביע גינוי חריף למעשה הפחדני, כלשונה. אנשי הדת המוסלמים אמרו לכמרים בכנסיות, כי מי שעשו את המעשה ביקשו לזרוע מלחמת אחים בתוך סחנין, הידועה כעיר של סובלנות בין הדתות.

זו אינה הפעם הראשונה שבה מוצתים עצי אשוח בתקופת חג המולד ביישובים שבהם יש אוכלוסייה מעורבת, מוסלמית ונוצרית. בשנה שעברה הוצת בכפר מכר עץ אשוח, והדבר הביא לתסיסה ביישוב.

יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה, אמר כי  שריפת עצי המולד הוא מעשה נבזי שתוקף את רוח חג המולד ואת רוח האחדות והערבות ההדדית של החברה הערבית. "הסולידריות שלנו חזקה מכל מי שינסה לפגוע בה, נשקם את העצים ונוודא שהפושעים יעמדו לדין", אמר עודה.

חברו לסיעה, ח"כ אחמד טיבי, גינה אף הוא את הצתת העצים. טיבי התקשר לראש עיריית סחנין, ספוות אבו ריא, ולראש העדה האורתודוכסית בעיר, סאלח ח'ורי ואמר כי "הפושע שעשה את המעשה לא יצליח לעורר מלחמת אחים בסחנין. יש לגנות כל פגיעה בבית תפילה: מסגד, כנסיה או בית כנסת", אמר טיבי.

יו"ר מרצ, ח"כ ניצן הורוביץ, גינה בחריפות את המקרה. "זה מעשה נפשע, ביטוי של שנאה וגזענות, שנועד להלך אימים. בישראל מקום לבני כל הדתות - יהודים, מוסלמים, נוצרים ודרוזים. כל אזרח זכאי לחופש דת וגם לחופש מדת. ‏כבוד הדדי, חייה ותן לחיות - זה המפתח", דברי הורוביץ.