ההפגנה מול המטה הארצי של המשטרה בירושלים, אמש
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המחאה על מות אהוביה סנדק: 11 שוטרים נפצעו מיידוי אבנים, 21 מפגינים נעצרו

מאות הפגינו סמוך למשרד לביטחון הפנים והמטה הארצי בירושלים, בעקבות מותו של אהוביה סנדק בזמן מרדף משטרתי. 21 מפגינים נעצרו או עוכבו לחקירה
כרמל דנגור, ורד פלמן וסולימאן מסוודה
26 בדצמבר 2020
22:22
עודכן ב 09:22

מאות פעילי ימין הפגינו הערב (שבת) סמוך למשרד לביטחון הפנים והמטה הארצי של משטרת ישראל בירושלים, במחאה על מותו של הנער אהוביה סנדק, תושב בת עין, בזמן מרדף של המשטרה בבנימין. קבוצת מפגינים חסמה את הכביש במקום והמשטרה הפעילה מכת"זית כדי לפזרם. מהמשטרה נמסר כי 11 שוטרים נפצעו כתוצאה מיידוי אבנים בידי כמה מפגינים לעברם. המשטרה עצרה או עיכבה לחקירה 21 מפגינים שהתעמתו עם השוטרים.


אברהם, אביו של אהוביה סנדק אמר הבוקר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב: "יש פה סיטואציה של אלטלנה, זה לא עוד משהו שאפשר לחקור במח"ש. חייבת להיות פה ועדת חקירה חיצונית והלוואי שיהיה בה גם אנשים יראי שמיים שעם לב טהור ינסו להגיע לחקר האמת. שוחחתי עם אנשים שהיו בשטח והם ראו שמכסים, שעובדים עליהם".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב:

 

סנדק, בן 16, נהרג השבוע כשהמכונית שנסע בה עם ארבעה מחבריו התהפכה בעת שרכב משטרתי רדף אחר הנערים, בגין חשד כי יידו אבנים לעבר פלסטינים. חבריו של סנדק אומרים כי הרכב שבו נסעו בלשי המשטרה התנגש במתכוון במכוניתם. המוחים דורשים כי את נסיבות מותו של הנער יחקור גוף חיצוני, ולא המשטרה או המחלקה לחקירות שוטרים.

ביום חמישי האחרון החליט המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים להקים צוות חקירה משותף למח"ש ולמשטרה, שיחקור את שלב התאונה והתהפכות הרכב. ביום רביעי מח"ש חקרה באזהרה ארבעה שוטרים שהיו מעורבים בתאונה ונגבו עדויות משוטרים נוספים, במקביל לחקירת האירוע כולו על ידי ימ"ר תל אביב.