בית אבות בירושלים 2008
צילום: אנה קפלן, פלאש 90

טעות של משרד הבריאות הפכה בית אבות ירוק למוסד אדום

בבדיקה שנעשתה בבית אבות מעון הרופא בחיפה נמצאו 64 מדיירי ועובדי הבית חולים מאומתים, על אף שהיו בריאים. הדיירים והסגל נידרשו להיכנס לבידוד שכלל לא היו אמורים להיות בו ורק לאחר חמישה ימים הורשו לצאת ממנו
מוטי גילת
27 בדצמבר 2020
14:26

יותר מ-60 דיירים ואנשי צוות בבית אבות "מעון הרופא" בחיפה אובחנו בשוגג כנשאי קורונה. כך פורסם בכאן חדשות. המקור לאבחון השגוי - כשל בבדיקות של משרד הבריאות. בבדיקה שנעשתה במקום נמצאו 64 מדיירי ועובדי הבית, כשליש מאנשי המעון, חולים מאומתים. זאת על אף שכולם היו בריאים.  

בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" סיפרה מנהלת בית האבות, הדוקטור עדי ליבנה, כי בית האבות עשה דיגום והתחיל לקבל תשובות שכולן נכנסות לאדום זוהר, כלשונה - 64 תשובות חיוביות מתוך 176. לדבריה, הדיירים ואנשי הסגל שאובחנו כחולים נידרשו להיכנס לבידוד שכלל לא היו אמורים להיות בו ורק לאחר חמישה ימים הורשו לצאת ממנו. "האנשים הרגישו מצויין וללא סימפטומים", אמרה ד"ר עדי ליבנה. "המעבדה עצרה את הדיגום, עשינו מיידית דיגום חוזר שיצא שלילי. לא קיבלנו הסבר מהמעבדה". היא אמרה כי היא מניחה שמדובר בזיהום על שולחן העבודה".

לא מדובר במקרה יחיד. באזור הקריות ישנו בית אבות נוסף של מוסד שבו 15 קשישים בריאים אובחנו עם קורונה. מנהל בית אבות באזור ירושלים אמר לכאן חדשות: "המצב קטסטרופה. משרד הבריאות הפקיר את הקשישים. אצלי חסרות עשרות תשובות של בדיקות רק מהשבוע החולף. אנחנו לא יודעים מי חולה ומי לא ואת מי להכניס לבידוד". 

תגיות:
קורונה