עמדת חיסונים בגלילות
צילום: דובר צה"ל

25 אלף מחוסנים בשלב הראשון: מבצע החיסונים בצה"ל יחל מחר בבוקר

תחילה יחוסנו סגלי הרפואה וכ-6,000 חיילים בסיכון עם מחלות רקע. הצבא קיבל עד כה חמישים אלף מנות חיסון שיספיקו ל-25 אלף חיילים וקצינים. כמו כן יתועדפו פורום המטה הכללי ומפקדים בכירים שישמשו "דוגמא אישית" לחיילי צה"ל וכן צוותים מיחידות מיוחדות היוצאים למשימות ממושכות
כרמלה מנשה
27 בדצמבר 2020
15:23

החיסונים מגיעים לצבא: מבצע החיסון של חיילי צה"ל יחל מחר (שני) ב-07:00 בבוקר. צה"ל קיבל 50 אלף מנות חיסונים שמספיקות לחיסון של 25 אלף חיילים. תקויים הסברה בקרב החיילים, אבל לא יכפה על חיילים להתחסן. בתוך כך, עם כניסת המדינה לסגר, צה"ל לא יכריז עוצר יציאות בניגוד לסגרים הקודמים אבל הנהלים ליציאות ישארו מחמירים.

התיעדוף בשלבי החיסונים אושר על ידי הרמטכ"ל. בשבוע הראשון יחוסנו סגלי הרפואה וכ-6,000 חיילים בסיכון עם מחלות רקע. שתי אוכלוסיות נוספות שיחוסנו בהתחלה הם פורם המטה הכללי ומפקדים בכירים שישמשו "דוגמא אישית" לחיילי צה"ל וצוותים ספציפיים מיחידות מיוחדות, כמו הצוללות, שאמורים לצאת בהמשך למשימות ארוכות.

בשלב הבא יחוסנו קצינים ונגדים בגילאים מעל 40 וחיילים מיחידות מיוחדות הנמצאות בקצה המבצעי והמערך הלוחם. בהמשך יורחב המבצע לבסיסי ההכשרה ושאר היחידות.