אהוביה סנדק וזירת התאונה בה נהרג, בשבוע שעבר
צילום: TPS (תצפית), באדיבות המשפחה

המשטרה החמירה את העבירות שבהן חשודים חבריו של אהוביה סנדק

פרסום ראשון: חבריו של סנדק חשודים בהמתה בקלות דעת והפקרה אחרי פגיעה • מעצרו של אחד מיושבי הרכב הוארך עד ליום רביעי. המשטרה חושדת שהוא זה שנהג במכונית, ייתכן שללא רישיון
כרמל דנגור
28 בדצמבר 2020
15:53
עודכן ב 19:05

המשטרה החמירה היום (שני) את העבירות שבהן חשודים יושבי הרכב שבו נסע אהוביה סנדק, שנהרג בתאונה במהלך מרדף משטרתי בבנימין בשבוע שעבר. בכאן חדשות פורסם מוקדם יותר כי המשטרה כעת מחשידה את הארבעה בעבירה של המתה בקלות דעת - עבירה שעונשה המקסימלי הוא 12 שנות מאסר, ובעבירה של הפקרה לאחר פגיעה - עבירה שעונשה, במקרה זה, הוא ככל הנראה עד שלוש שנות מאסר.

עורכי דינם של העצורים, עדי קידר ונתי רום מארגון "חוננו", מסרו: השלכת האשמה על נוסעי הרכב - משמעותה טיוח ונסיון לנקות את השוטרים. אנו בוחנים התערבות חיצונית בחקירה".

המשטרה החליטה להגדיר את השוטרים שהשתתפו במרדף במהלכו נהרג אהוביה סנדק - כמאויימים בדרגת האיום הגבוהה ביותר@moyshis @carmeldangor #חדשותהערב pic.twitter.com/bwP4Vk9LCG

‏עורכי הדין עדי קידר ונתי רום מארגון חוננו, המייצגים את החשודים מסרו בתגובה כי: "השלכת המקרה על יושבי הרכב משמעותה ניסיון לנקות את השוטרים". עורכי הדין הוסיפו: "אנו בוחנים הכנסת התערבות חיצונית לחקירה".

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי המשטרה הגדירה ארבעה בלשי ימ"ר, שהיו מעורבים בתאונה כמאיומים בדרגת איום גבוהה. לאחד מהבלשים אף הוצמדה אבטחה בעקבות האיומים. בנוסף, הובאה אתמול לראשונה גרסת השוטרים שהיו מעורבים באירוע. בחקירותיהם במחלקה לחקירות שוטרים, הם סיפרו שסברו כי הם במרדף אחר פלסטינים, שעות לאחר שנרצחה תושבת צפון השומרון אסתר הורגן, ושבניגוד לטענת הנערים, לפיה הם ניגחו את הרכב שנפגע, היה זה הרכב של הנערים שגרם לתאונה.

גם הלילה נמשכה בירושלים המחאה על מותו של סנדק. כמה מפגינים חסמו את הכניסה לבירה ויידו אבנים. 19 מפגינים נעצרו או עוכבו לחקירה.