זירת האירוע בלוד, והזירה סמוך למחלף נחשונים, היום
צילום: ל.מ, עמאר אסדי

הרצח בכביש 6: המשטרה עצרה שני אחים מלוד החשודים במעורבות במעשה

עקפו, ירו ונמלטו: כך התבצע החיסול בכביש 6 - למרות ליווי של שלוש ניידות משטרה • מפקד מחוז מרכז הודה שהיה כשל משטרתי ושהוא נבחן. "זו עליית מדרגה - עבריינים מבצעים ירי למרות כוח משטרתי", אמר ניצב אשד בתדרוך לעיתונאים
הדס גרינברג
28 בדצמבר 2020
16:06
עודכן ב 17:37

הרצח בכביש 6: המשטרה עצרה הערב (שני) שני אחים, בני משפחתו של הנרצח בלוד – סלמאן אזברגה כבן 50 – בחשד למעורבות ברצח. מוקדם יותר פורסמו פרטים חדשים מהאירוע, שהחל הבוקר עם חיסולו של סלמאן, והמשיך כמה שעות לאחר מכן עם הרצח של עומר אבו-סעלוק בן ה-15, שנורה למוות בכביש 6. 

על פי הידוע עד כה, שלושה כלי רכב של בני משפחת אבו-סעלוק נסעו מלוד לכיוון כפר קאסם, כשהם מלווים בשלוש ניידות משטרה - אחת מלפנים ושתיים מאחור. בהמשך, רכבם של המתנקשים עקף את הליווי המשטרתי סמוך למחלף נחשונים, ירה ברכב של המשפחה, ולאחר מכן נמלט מהמקום.

מפקד מחוז מרכז של המשטרה, ניצב עמיחי אשד התייחס לאירוע בתדרוך לעיתונאים והודה כי היה כשל והבהיר כי הוא נבחן. "זו עליית מדרגה – עבריינים מבצעים ירי למרות כוח משטרתי", הוסיף ניצב אשד. מוקדם יותר נעצרו שני גברים בחשד לביצוע ההתנקשות בבן משפחת אזברגה בלוד.

ניצב אשד אמר עוד כי המשטרה תתגבר כוחות בלוד. מוקדם יותר אמר גורם במשטרה לכאן חדשות כי ״לא ניתן היה למנוע את ההתנקשות בכביש 6. המפגעים ניצלו פרצה״. נוסף לאבו-סעלוק בן ה-15, הנהג בכלי הרכב שבו נסע נפצע אנושות. המשטרה מעריכה כי ההתנקשות בשני הצעירים ממשפחת אבו-סעלוק היתה מעשה נקם.