צומת בר אילן
צילום: אליסף כהן

המחאה על מות אהוביה סנדק: 14 עצורים בעימותים עם המשטרה

עשרות הפגינו בצומת בר אילן בירושלים. לדברי המשטרה, מוחים יידו אבנים על שוטרים וגרמו נזק לניידות. כמו כן, נגרם נזק לתשתיות ונחסמה התנועה במקום • עימותים התפתחו בין מפגינים לשוטרים במחאה בצפת על מות סנדק
ורד פלמן ורובי המרשלג
28 בדצמבר 2020
22:28

עשרות מפגינים הערב (שני) בצומת בר אילן בירושלים בעקבות מותו של אהוביה סנדק. המפגינים מתעמתים עם שוטרים והצומת נחסמה לתנועה. לדברי המשטרה, מפגינים יידו אבנים, ניקבו צמיגים של שתי ניידות, וגרמו נזק לתשתיות.

גם בצפת מתקיימת מחאה על מותו של סנדק, ועימותים התפתחו בין שוטרים למפגינים. מוקדם יותר ניקבו אלמונים צמיגים של רכב משטרתי בעיר. 

מוקדם יותר, המשטרה החמירה את העבירות שבהן חשודים יושבי הרכב שבו נסע סנדק, שנהרג בתאונה בזמן מרדף משטרתי בבנימין בשבוע שעבר. בכאן חדשות פורסם שהמשטרה כעת מחשידה את הארבעה בעבירה של המתה בקלות דעת - עבירה שעונשה המקסימלי הוא 12 שנות מאסר, ובעבירה של הפקרה לאחר פגיעה - עבירה שעונשה, במקרה זה, הוא ככל הנראה עד שלוש שנות מאסר.

עורכי דינם של העצורים, עדי קידר ונתי רום מארגון "חוננו", מסרו: "השלכת האשמה על נוסעי הרכב משמעותה טיוח ונסיון לנקות את השוטרים. אנו בוחנים התערבות חיצונית בחקירה".