אהוביה סנדק
TPS, באדיבות המשפחה

צה"ל צפוי להדיח חייל שקרא לגזר דין מוות לשוטרים המעורבים בתאונה שבה נהרג אהוביה סנדק

החייל פרסם סטטוס ובו כתב "מעדיף שנתאחד בקריאה לגזר דין מוות לרוצחיהם של אהוביה סנדק ואסתר הורגן, השם יקום דמם". צה"ל: התבטאויות חמורות שמנוגדות לפקודות
כרמל דנגור
29 בדצמבר 2020
07:00

פרסום ראשון: צה"ל צפוי להדיח משירות חייל שקרא להטיל גזר דין מוות על השוטרים שהיו מעורבים בתאונה שבה נהרג הנער אהוביה סנדק מבת עין, כך פורסם היום (שלישי) לראשונה בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב ובאתר "הקול היהודי". החייל, שמשרת באחת החטיבות המרחביות ביהודה ושומרון, פרסם פוסט בפייסבוק ובו כתב: "מעדיף שנתאחד בקריאה לגזר דין מוות לרוצחיהם של אהוביה סנדק ואסתר הורגן, השם יקום דמם". 

בצה"ל אומרים כי מדובר בהתבטאות חמורה המנוגדת לפקודות ולמצופה מחייל, ועל כן הוחלט לבחון את המשך שירותו. בעת בירור המקרה, החייל הגיב באופן שלא תואם את ערכי המערכת. המקרה מצוי בטיפול הגורמים הרלוונטיים, כמו כן, הוחלט לבחון את המשך שירותו הצבאי של החייל.

עשרות בני אדם הפגינו הלילה בצומת בר אילן בירושלים בעקבות מותו של אהוביה סנדק. המפגינים התעמתו עם שוטרים והצומת נחסמה לתנועה. לדברי המשטרה, מפגינים יידו אבנים, ניקבו צמיגים של שתי ניידות, וגרמו נזק לתשתיות. 22 נעצרו. 

קודם לכן, המשטרה החמירה את העבירות שבהן חשודים יושבי הרכב שבו נסע סנדק, שנהרג בתאונה בזמן מרדף משטרתי בבנימין בשבוע שעבר. בכאן חדשות פורסם שהמשטרה כעת מחשידה את הארבעה בעבירה של המתה בקלות דעת - עבירה שעונשה המקסימלי הוא 12 שנות מאסר, ובעבירה של הפקרה לאחר פגיעה - עבירה שעונשה, במקרה זה, הוא ככל הנראה עד שלוש שנות מאסר.