משפט נתניהו

הפרקליטות תעביר לסניגורי רה"מ את אישורי היועמ"ש לפתיחת החקירות

בית המשפט הורה למסור את האישורים בתוך שבעה ימים • על הפרקליטות להגיש עד מחר את כתב האישום המתוקן נגד ראש הממשלה
אמוץ שפירא ותמר אלמוג
29 בדצמבר 2020
14:18

השופטים בתיקי ראש הממשלה הורו היום (שלישי) לפרקליטות להעביר לסניגוריו של בנימין נתניהו את האישורים שאותם נתן היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לפתוח בחקירות ראש הממשלה. בהוראה זו השופטים למעשה מקבלים את רוב בקשות ההגנה בעניין זה. בית המשפט המחוזי בירושלים חייב את הפרקליטות למסור את האישורים בתוך שבעה ימים.

בית המשפט דחה את טענת הפרקליטות וקבע כי "איננו מקבלים את עמדת המאשימה בעניין תיקי 1,000, 2,000 ו-4,000. אנו סבורים כי עומדת לנאשם הזכות הדיונית לקבלת האישורים". עוד הורה בית המשפט לפרקליטות להעביר לצוות ההגנה מייד כל חומר חקירה שלא נמסר לה או הועבר באופן חלקי בלבד - זאת בהתאם להחלטה שהתקבלה זה מכבר. מנגד, נדחתה הבקשה לקבל אישור לפתיחה בחקירה בנושא תיק 1,000 הישן, ולהעברת חומרי החקירה בנוגע לתיק זה. 

עוד קבעו השופטים כי על הפרקליטות להגיש עד מחר את כתב האישום המתוקן נגד ראש הממשלה, זאת לאחר שבית המשפט קיבל את עמדת ההגנה שיש לפרט יותר בנוגע לטענות על בקשות הסיקור החיובי וההתערבות באתר וואלה מטעם נתניהו.

התייחסות הפרקליטות להחלטת בית המשפט האחרונה לעניין חומרי החקירה בתיקי האלפים: "התביעה הבהירה בבית המשפט כי אישורי היועץ המשפטי לממשלה לחקירות רה"מ ניתנו כדין. יודגש, כי כל שאר בקשות ההגנה לקבלת חומרי חקירה נוספים - נדחו בידי בית המשפט".

כבר לפני שבועיים הורה בית המשפט המחוזי בירושלים לפרקליטות לתקן באופן חלקי את כתב האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 4,000, וקבע כי לוח הזמנים של המשפט לא יידחה.