צילום: מתוך מצלמות אבטחה
לוחם בצנחנים תועד גונב קופסת סיגריות בחנות פלסטיני

פרסום ראשון: לוחם בצנחנים נענש לאחר שגנב קופסת סיגריות בחנות פלסטינית

הלוחם תועד במצלמות אבטחה בזמן פעילות מבצעית כשהוא מכניס לכיסו את הקופסה. הלוחם שהודה במעשה, הביע חרטה והתנצל על התקרית • דובר צה"ל: בתום ריצוי העונש ייבחן שירותו של החייל בלוחמה. מדובר באירוע חריג ופסול, שאינו עומד בנורמות הנדרשות מלוחם
רועי שרון
29 בדצמבר 2020
14:52

פרסום ראשון: לוחם בגדס"ר צנחנים נשלח היום (שלישי) ל-14 ימי מחבוש לאחר שגנב קופסת סיגריות בחנות פלסטינית. הלוחם תועד במצלמות אבטחה בזמן פעילות מבצעית כשהוא מכניס לכיסו את הקופסה.

הלוחם נשפט הבוקר על ידי מפקד חטיבת הצנחנים אל"מ יובל גז ונשלח ל14 יום מאסר בפועל. כשיסיים לרצות את המאסר הוא יעמוד בפני ועדה שתחליט האם להדיחו מתפקיד לחימה. הוא הביע חרטה על המעשה, ואמר במשפט כי הוא מתנצל על התקרית.


האירוע התרחש ביום ראשון בלילה בזמן סריקות אחרי מבוקשים בצפון השומרון. התיעוד הגיע למפקדיו של הלוחם, הם פתחו בתחקיר והגיעו אל הלוחם שהודה במעשה, ואף מסר שהבין מיד את הטעות והשליך את הקופסה ביציאה מהקיוסק.

מדובר צה"ל נמסר: "במהלך פעילות מבצעית בצפון השומרון, לוחם צה"ל לקח חפיסת סיגריות מבית עסק באזור. עם היוודע המקרה למפקדיו, בוצע תחקיר מיידי בנושא, בו הודה הלוחם במעשיו ולקח אחריות. עם זאת ובשל חומרת האירוע, הושעה במיידית מלוחמה ונשפט אצל מפקד החטיבה ל-28 ימי מחבוש, מתוכם 14 ימים על תנאי. בתום ריצוי העונש ייבחן שירותו של החייל בלוחמה".

"מדובר באירוע חריג ופסול, שאינו עומד בנורמות הנדרשות מלוחם. צה"ל מגנה התנהגות פסולה מסוג זה וימשיך לפעול באופן יזום וחד משמעי למיגור אירועים הנוגעים בסוגיות ערכיות, תחקורם לעומק והפקת הלקחים".