עמדת חיסון קורונה בצבא
צילום: דובר צה"ל

ממונה הקורונה בחברה הערבית: רק 4% מהמתחסנים עד כה - ערבים

בריאיון לכאן 11 אמר איימן סייף כי "יש בעיה עם חוסר האמון של החברה הערבית בממשלה" • המשנה למנכ"ל משרד הבריאות: מאמין שבחודש מארס כבר נראה משמעות לחיסונים
קטי דור
29 בדצמבר 2020
17:26
עודכן ב 17:54

מבצע החיסונים: ממונה הקורונה בחברה הערבית איימן סייף הזהיר היום (שלישי) מפני שיעור מתחסנים נמוך בחברה הערבית. בריאיון לתוכנית ערב ערב בכאן 11 אמר סייף: "רק 4% מהמתחסנים עד כה – ערבים. מתוך חצי מיליון המתחסנים – רק 20 אלף הם ערבים. אנחנו חייבים להשקיע יותר בהסברה, יש בעיה עם חוסר האמון של החברה הערבית בממשלה".

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין ביקרו היום במרכז החיסונים של קופת חולים כללית בהיכל ארנה בירושלים, ופגשו את המתחסן ה-500 אלף. "נשאף לקיים כמה שיותר חיסונים וכמה שיותר מהר, אבל קודם כל להוציא את האוכלוסייה בסיכון מסיכון - שם מרוכזת רוב התמותה".

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופסור איתמר גרוטו אמר בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בכאן רשת ב כי "עד עתה חוסנו כ-550 אלף בני אדם, וכי הוא מאמין שבחודש מארס כבר נראה משמעות לחיסונים.

על מדיניות תעדוף החיסונים אמר גרוטו: "יש מקומות קטנים שנשארים בהם חיסונים ובמקום לזרוק בפח נותנים - זה בסדר. אבל כשיש יוזמות כאלה ואחרות של חיסוני מורים בבתי ספר בערים כאלה ואחרות - זה בניגוד למדיניות שלנו, ואנחנו פועלים נגד זה כמה שאנחנו יכולים".

ממונה הקורונה פרופ' נחמן אש התייחס הבוקר לחשיפת כאן חדשות בנושא הקיצוץ במנות החיסון בקופות החולים והעברתן לבתי החולים ואמר כי: "אין קיצוץ במכסות - אלא הגדלה. אנחנו רוצים לנצל את כל אפשרויות החיסון במטרה להגיע לקצב חיסון של 150 אלף איש ביום. הקופות רוצות לחסן אצלן ואנחנו רוצים להרחיב את אפשרות החיסון בכלל".

מאוחר יותר הודיעו במשרד הבריאות לקופות החולים כי כמות החיסונים שקוצצה תוחזר כדי שיוכלו להמשיך לחסן את האוכלוסייה המבוגרת. בקופות החולים אומרים כי עדיין אין להן מספיק מידע על כמות החיסונים שאמורה להגיע בשבועות הקרובים.