עומר אצילי
צילום: גטי אימג'ס

למרות פרשת "הכדורגלנים והקטינות": מכבי חיפה צפויה לצרף את עומר אצילי

בכירים בקבוצה אמרו לכאן חדשות כי "ברמת העיקרון ההחלטה כבר התקבלה", וגם הבעלים יעקב שחר לא הכחיש את העניין. מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית: "זו תהיה פגיעה איומה בתדמית של מכבי חיפה לקחת שחקן שניצל קטינות"
יואב בורוביץ'
29 בדצמבר 2020
19:27

מכבי חיפה קיבלה את ההחלטה עקרונית לצרף את הכדורגלן עומר אצילי, לאחר דרישתו של המאמן ברק בכר, למרות מעורבותו של השחקן בפרשת "הכדורגלנים והקטינות". המועדון עדיין לא מוכן להצהיר על כך באופן רשמי, אך גורמים בכירים בקבוצה אמרו היום (שלישי) לכאן חדשות כי "ברמת העיקרון ההחלטה כבר התקבלה".

בעלי מכבי חיפה יעקב שחר לא הכחיש את העניין של המועדון באצילי, ואמר שההצטרפות תהיה רלוונטית לאחר ש"השחקן יסיים את כל ענייניו מול קבוצתו בקפריסין. הוא צריך להשיג את השחרור ושהיא תחזיר לו את חובותיו".

אצילי שוחרר ממכבי תל אביב באוגוסט האחרון בעקבות הפרשה, שבה הוא וחברו לקבוצה דור מיכה, ששוחרר ממכבי תל אביב גם כן, נחקרו באזהרה בחשד לקיום יחסי מין עם קטינות ושידול לשתיית אלכוהול. בספטמבר הודיעה הפרקליטות על סגירת התיק נגד שני הכדורגלנים מחוסר אשמה. מאז עבר אצילי לשחק במדי אפואל ניקוסיה הקפריסאית.

על רקע הפרשה, מעוררת כוונת מכבי חיפה לצרף את אצילי לשורותיה ביקורת רבה. בקרב אוהדי הקבוצה יש לא מעט מתנגדים למהלך. כמה עשרות אוהדים אף הפגינו לפני כמה ימים מחוץ לביתו של הבעלים יעקב שחר.

אורית סוליציאנו, מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, אמרה לכאן חדשות: "אי אפשר להתעלם מהמעשים החמורים של עומר אצילי, וזו תהיה פגיעה איומה בתדמית של מכבי חיפה לקחת שחקן שניצל קטינות. יש מחיר למעשה כה איום, שיש לו השלכות נפשיות קשות ביותר לעתים למשך שנים. כוכב כדורגל הופך למודל לחיקוי עבור בחורים צעירים ומושא להערצה. אסור בשום פנים ואופן לאפשר לאצילי הפוך למודל אחרי שגבר בוגר ניצל ילדה ופגע בה באופן כה חמור".