ניסנקורן וגנץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

האולטימטום של גנץ לניסנקורן: תתפטר או שאפטר אותך

אבי ניסנקורן הצטרף למפלגתו של חולדאי בעודו מכהן כשר משפטים מטעם כחול לבן, בסביבת גנץ שיגרו אליו מסר - שספק אם יאיים עליו
מיכאל שמש
29 בדצמבר 2020
23:19

התפרקות כחול לבן | בנאומו הערב (שלישי) עם הצטרפותו למפלגת "הישראלים" של רון חולדאי, אבי ניסנקורן נמנע מלהכריז על התפטרות מתפקיד שר המשפטים מטעם כחול לבן. בסביבת יושב הראש בני גנץ העבירו לו מסר של אולטימטום: אומנם פנינו אליך בצורה מנומסת, אך אם לא תגיש את מכתב ההתפטרות שלך תוך כמה שעות - גנץ יפטר אותך בעצמו.

"הדמוקרטיה הישראלית תחת מתקפה. זה לא סוד שכחול לבן הולכת ומתרחקת מעמדותיי ומתפיסת עולמי", הסביר ניסנקורן בהצהרתו את העזיבה. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי ניסנקורן צפוי לערוק למפלגתו של חולדאי יחד עם שלושה חברי כנסת נוספים מכחול לבן. המפלגה צפויה להיות בהנהגה משותפת של ניסנקורן וחולדאי, ואם חולדאי יחליט להמשיך כראש עיריית תל אביב - ניסנקורן יקבל את מושכות הנהגת הרשימה.

גנץ ימשיך להנהיג את מפלגתו על אף גל העזיבות של חבריה. במסיבת עיתונאים בכפר המכביה הוא אמר כי "בבחירות הקרובות יהיה מנהיג אחד שיפסיד, והרבה מפלגות ומנהיגים שינצחו והחיבור ביניהם ירכיב את הממשלה הבאה". לדבריו, "אלה ימים לא פשוטים. מי שלא רוצה שיילך. כאן תישאר קבוצה מלוכדת שלא כיסאות מובטחים להם - אלא עבודה קשה למען המדינה".

בתשובה לשאלת כאן חדשות בדבר עזיבתו הצפויה של גבי אשכנזי, אמר גנץ: "גבי חבר של שנים, אני משוכנע שיקבל את החלטתו בצורה נכונה. הוא שותף לדרך. בטוח שיחליט נכון עבור עצמו ויהיה חלק מהמסגרת שלנו בצורה זו או אחרת".