ה"אדיר" בטיסה ראשונה בישראל
דובר צה"ל

דוח הפנטגון: ה-F35 לא בשל, מאות באגים ללא פתרון

יותר מ-7 מיליארד דולר מכספי הסיוע השקיעה ישראל במטוסי ה"אדיר", אבל לפי דוח של הפנטגון, כרגע יש במטוסים כל כך הרבה תקלות, שהם בקושי טסים
שאול אמסטרדמסקי
16 בינואר 2017
18:45
עודכן ב 22:42

ב-12 בדצמבר נכנסו לשטח האווירי של ישראל בקול תרועה שני מטוסי ה-F35 הראשונים - ה"אדיר", בשמם העברי. הטיסה לוותה בפסטיבל תקשורתי גדול: המטוסים נחתו הישר אל תוך טקס רב רושם, ראש הממשלה נאם על היתרונות האסטרטגיים יוצאי הדופן של המטוסים, הנשיא הדביק בחגיגיות את סמל חיל האוויר על דופן המטוס, ובקבוקי מים ממותגים הונפקו במיוחד על ידי חיל האוויר. אחרי ששככו הדי החגיגות, הנה כל מה שגורמים ישראלים לא סיפרו לכם על מטוסי ה-F35, שהממשלה אישרה למשרד הביטחון רכישה של 50 מהם.
כל המידע שאתם עומדים לקרוא פה הוא מידע גלוי לחלוטין שמופיע בדוח השנתי החדש שפרסם ד"ר מייקל גילמור, האיש שאחראי מטעם הפנטגון לבחון באופן בלתי תלוי את תכניות הפיתוח הצבאיות. מאחר שפיתוח ה-F35 הוא אחד מהפרויקטים היקרים והמרכזיים ביותר של משרד ההגנה האמריקני, ד"ר גילמור מקדיש לו תשומת לב מיוחדת. הנה מה שהיה לו לדווח על כך לקונגרס בדוח השנתי, רשימה חלקית (הדוח המקורי מונה 62 עמודים בשורות צפופות מאוד).


1. ה"אדיר" לא יהיה מוכן לפעילות מבצעית מלאה בשנתיים הקרובות.
על פי הערכתו של ד"ר גילמור, רק בסוף שנת 2018, או בתחילת 2019, מטוסי ה-F35 יתחילו את שלב הניסויים שבסופו תהיה להם יכולת מבצעית מלאה. הסיבה המרכזית לכך היא התוכנה של המטוס: הגרסה הנוכחית של התוכנה, שקרויה 3F, עדיין לא יציבה מספיק, לא שלמה מספיק, ומועד הסיום של הפיתוח שלה נדחה כל העת. על פי ההערכה של ד"ר גילמור, הפיתוח יסתיים רק באמצע 2018.

2. בתוכנה שלו יש מאות באגים ללא פתרון.
לפי ד"ר גילמור, למטוס יש מאות באגים מתועדים, וכרגע אין תכנון כיצד לפתור חלק גדול מהם. "הגם שזה נפוץ שלמערכות קרב יש באגים לאחר הפיתוח, פרויקט ה-F35 חייב להשקיע מאמצים מרוכזים בפתרון הבעיות שגורמות לחוסר יציבות בתכנה", כותב ד"ר גילמור בדוח שלו.


מתבלים מהר. מטוסי ה"אדיר" בטיסה הראשונה בישראל (צילום: דובר צה"ל)

3. הוא מתחמם ומתבלה מהר מדי.
למטוס יש גם בעיות פיזיות וטכניות, הנה כמה מהן: הציר והחלקים שבחיבור שבין זנב המטוס לגוף שלו מגלים "עייפות החומר" בשלב מוקדם בהרבה מהצפוי, בכל הדגמים הקיימים של ה-F35; חלקים שונים במעטפת המטוס מתחממים במידה משמעותית יותר מהתכנון בתמרונים ובמהירויות מסוימות, דבר שמצריך תכנון מחדש; חלקים אחרים מהמטוס מתבלים במהירות גבוהה מהצפוי, דבר שגם הוא מצריך תכנון מחדש.

4. הוא לא מתאים לטייסים רזים.
בכל מה שנוגע לכיסא המפלט ומנגנון הפליטה מהמטוס, עדיין ישנה סכנת חיים לטייסים ששוקלים מתחת ל-65 קילו. מפתחי ה-F35 אמנם הציעו פתרונות ושינויים שונים לצמצם את הסיכון הזה, כך שגם טייסים רזים יותר יורשו להתאמן על המטוס, אולם ד"ר גילמור מעריך כי עד שהם ייושמו נגיע כבר לשנת 2018.

5. רק מחצית מהמטוסים זמינים לטיסה בכל רגע נתון.
על פי הדוח, הפיתוח של מטוס ה-F35 עוד לא הגיע לשלב בשל מספיק, כך שחלק גדול מהזמן המטוסים כלל אינם כשירים לפעילות מבצעית. למעשה, על פי הנתונים של גילמור, במהלך 2016 רק מחצית מצי המטוסים הקיימים היו זמינים לטיסות וניסויים בכל רגע נתון, בממוצע. למה? משום שהמחצית השניה של המטוסים היו צריכים לעבור שינויים, תיקונים ותכנון מחדש בשל בעיות קריטיות שנתגלו תוך כדי הפיתוח והניסויים.
גילמור כותב כי נתון זה נמוך מאוד בהשוואה ליעד המקורי לפיו 60% מצי המטוסים יהיו זמינים בכל רגע נתון. "אפילו היעד הזה צנוע, משום ששיעור הזמינות הממוצע שיידרש בעת קרב יהיה גבוה בהרבה מ-60%", נכתב בדוח, "ולכן בשביל שהמטוס יוכל להחליף ציים נוכחים של מטוסים שיעור הזמינות צריך לעלות ל-80%".
על פי הבדיקות של גילמור, מטוסי ה-F35 שהו על הקרקע לצרכי תחזוקה יותר זמן מהרף הנדרש, וחיכו יותר זמן לחלקי חילוף מאשר הנדרש. באף אחד מהחודשים במהלך השנה החולפת, כותב גילמור, אף אחד מהמטוסים לא הצליח להגיע לרף המינימלי הנדרש של לפחות 60% מהזמן זמין לתעסוקה מבצעית.

רק מתחת ל-65 קילו. ה"אדיר" (צילום: דובר צה"ל)

6. וכמות התקלות רק הולכת וגדלה.
אבל האמת שזה עוד כלום. גילמור גילה במהלך 2016 כי אחד המדדים החשובים שהוא עוקב אחריהם רק התדרדר במהלך השנה. משך הזמן שחולף בין תקלה לתקלה, כזו שמשביתה מטוס, הלך והתקצר במקום שיתארך. אם באמצע 2015 הזמן הממוצע בין תקלה לתקלה עמד על 7-8 שעות, באמצע 2016 הזמן בין תקלות התקצר ל-4 ומשהו שעות בממוצע, במקום שיעלה ליעד של עשר שעות בלי תקלה.

בשורה התחתונה, החגיגות על רכישת מטוסי ה-F35 היו מרשימות, אבל מוקדמות. יידרשו לפחות שנתיים עד שהמטוסים יגיע לרמת מבצעיות מלאה והרבה יותר מזה עד שיוכלו להתחיל להחליף את מטוסי חיל האוויר הוותיקים שיצאו לאט לאט משימוש. וזה עוד לפני שאמרנו מילה אחת על העלות הגבוהה שלהם.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: עסקת רכש מטוסי האדיר מתבצעת כמתוכנן ועל פי השלבים שהוגדרו מראש. על פי התוכנית עד שנת 2024 יגיעו 50 המטוסים בקצב של כ-6 מטוסים בשנה. על מטוסי האדיר אשר נרכשו ע"י חה"א (דגם A) הוכרזה מבצעיות בחיל האוויר האמריקאי לפני כשנה. תוכנית פיתוח מטוס האדיר כוללת מרכיבים רבים, שלכל אחד מהם קצב פיתוח שונה. הסיכונים והאתגרים בפיתוח ידועים ונבנת תוכנית ייעודית לפתירת כל אחד מהם.