צילום אילוסטרציה: חן ליאופרד, פלאש 90

בקיבוץ חצור המומים: מנהל פינת החי נאשם בביצוע מעשים מגונים בקטינות

משפחות הקורבנות נאלצות להיתקל במשפחת הנאשם בשבילי הקיבוץ. איך מצליחה הקהילה הקטנה להתמודד עם המשבר שפקד אותה?
מערכת כאן | מקומי
16 בינואר 2017
15:18

כתב אישום הוגש נגד יוסף אלכביר, 49, האחראי על פינת משק החי בקיבוץ, לפיו ביצע במשך עשור מעשים מגונים בילדים מהקיבוץ ומקיבוצים סמוכים שהיו מגיעים אל משק החי לאחר שעות הלימודים.

"זה שוק וטלטלה. אנחנו יישוב מאוד קטן, כולם מכירים את כולם, הקשרים מאוד חזקים". כך מתאר לכאן | מקומי מושיקו כהן, מנהל הקהילה, את המשבר בעקבות מעצרו המפתיע של תושב הקיבוץ. "מדובר באיש משפחה וחבר טוב שעזר תמיד לאנשים, היה חבר אישי שלי".

בקיבוץ מתגוררות גם משפחות המתלוננות וגם משפחת הנאשם, והמפגש על המדרכות הוא כמעט בלתי נמנע. "כולנו משתדלים לעשות את ההפרדה ולטפל גם בהם, זאת בדיוק המורכבות הכל כך מסובכת והכל כך כואבת של הקהילה הקיבוצית, החברים שלנו מבינים את המורכבות".

שתיים מהמתלוננות הגיעו אל מרכז ההגנה לילדים ונוער "בית לין" שבאשקלון, ושם סיפרו כי החשוד ביצע בהן מעשים מגונים ואנס אותן כשהיו בנות שמונה. לאחר מעצרו, המתלוננת השלישית הגיעה לתחנת המשטרה וטענה כי גם בה החשוד ביצע מעשים מגונים ואנס אותה. הנאשם הכחיש את החשדות.

עוד משתף כהן בדרכי הטיפול של הקיבוץ במצב הרגיש: "החלטנו לעשות כמיטב יכולתנו לנהל את האירוע ולא להתנהל בו, כבר ביום שני כינסנו שיחה של כל ההורים במערכת והבאנו אשת מקצוע שתסביר איך לדבר עם הילדים, איך להתמודד".

לתוכנית המלאה