שאול אמסטרדמסקי

למה ברשות המיסים שובתים דווקא עכשיו?

ועד העובדים של יחידת הטכנולוגיה‫ של הרשות הודיע על שביתה דווקא בסוף השנה - המועד הלחוץ ביותר לעצמאים ובעלי עסקים. ‫בזמן שאנחנו מחכים לגנץ, ‫חולדאי, נתניהו, בנט וגדעון סער ‫שיצילו אותנו מהחיים עצמם, בסוף אנחנו צריכים הנהגה שתדע להתמודד גם עם הדברים הקטנה האלה
שאול אמסטרדמסקי
30 בדצמבר 2020
19:26
עודכן ב 07:47

‫תשמעו סיפור שעובר קצת מתחת לרדאר: ועד העובדים של יחידת הטכנולוגיה‫ של רשות המיסים, 500 אנשים, ‫יצאו הבוקר לשביתה. ‫היום, באחד הימים ‫העמוסים ביותר של השנה. זה סוף שנה - ‫כל העצמאים, רואי החשבון‫, ספירות מלאי, סגירת דוחות - היום יש שביתה!

‫אז על מה הם שובתים? כבר שנה וחצי עד שנתיים שהיחידה ‫הטכנולוגית של רשות המיסים ‫מנהלת משא ומתן עם ההנהלה ‫של הרשות ועם המדינה ‫על הסכם שכר חדש. ‫המדינה רוצה שני דברים. ראשית - רה-ארגון. ‫הארגון הזה, היחידה הטכנולוגית, עובד בשיטה מאוד מאוד עתיקה של יחידות. עובד נכנס ליחידה מסוימת, ‫נגיד חקירות מע"מ, ‫וזהו - הוא נמצא בה לנצח. ‫ואם רוצים לנייד, כי פה נולד צורך חדש ואת זה פחות צריך,  ‫אי אפשר. לזה ועד העובדים מסכים, אין בעיה

‫דבר שני שהמדינה רוצה - לקלוט עובדים חדשים. דם חדש, טכנולוגיות חדשות, ידע חדש – אבל בלי קביעות. ‫וברגע שהסתדרות עובדי המדינה שומעים את המילים האלה: ‫"בלי קביעות", זה נגמר.‫ הם אומרים: אנחנו נקלוט עובדים רק באופן שאנחנו מוכנים. ‫עובד נכנס, השכר שלו מתחיל לטפס לפי הוותק ‫והוא נשאר עם קביעות עד לפרישה. 

‫למה אני מספר לכם את הסיפור הזה? אתם זוכרים את כל הבעיות שהיו ‫בהתחלה עם רשות המיסים ‫והמענקים לעצמאים? ‫זה בגלל זה. בגלל שרשות המיסים ‫לא נמצאת בחזית הטכנולוגיה ‫ואין שם הנהגה חזקה מספיק ‫שמסוגלת לפתור את הפלונטר הזה. ‫בזמן שאנחנו מחכים לגנץ, ‫חולדאי, נתניהו, בנט וגדעון סער ‫שיצילו אותנו מהחיים עצמם, בסוף החיים עצמם מורכבים ‫מהדברים הקטנים האלה, ובסוף אנחנו צריכים הנהגה חזקה שתהיה מסוגלת לפתור דברים כאלה ‫בשביל שלא נגיע לשביתה ‫באחד הימים העמוסים ביותר בשנה.