-
צילום: גטי אימג'ס

מ-1 בינואר: תחל אכיפת החוק לאיסור צריכת זנות

השר לביטחון הפנים אוחנה חתם על צו שמסמיך את המשטרה לאכוף את החוק. מיום שישי – מי שייתפס צורך זנות או ינסה לצרוך זנות ישלם קנס של 2,000 שקלים בפעם הראשונה, וקנס כפול בפעם השנייה
ורד פלמן
30 בדצמבר 2020
17:50

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה חתם היום (רביעי) על צו שיאפשר את אכיפת החוק לאיסור צריכת זנות, שנחקק לפני כשנתיים. האכיפה תחל ביום שישי, 1 בינואר 2021.  על פי החוק, מי שייתפס צורך זנות או ינסה לצרוך זנות ישלם קנס של 2,000 שקלים בפעם הראשונה, וקנס כפול בפעם השנייה.

האכיפה תחל לצד החלטת ממשלה המקצה תקציבים נרחבים במטרה למגר את תופעת הזנות בישראל. במטה למאבק בסחר בנשים ובזנות אמרו שאכיפת החוק הייתה אמורה להתחיל כבר ב-10 ביולי השנה, אך השר אוחנה סירב עד כה לחתום על הצו המסמיך את המשטרה לאכוף את החוק. במסגרת עתירה שהגיש מטה המאבק לבג"ץ בנושא, התחייב השר לביטחון הפנים לחתום על הצו עד לסוף שנת 2020. 

איילת דיין, מנהלת שותפה במטה, מסרה היום: "עם תחילת האכיפה של חוק איסור צריכת זנות אנחנו נכנסים לעידן חדש, שבו זנאים נענשים על חלקם בניצול נשים בזנות. הגיע הזמן שהזנאים יבינו שלא משנה איזה סיפור הם מספרים לעצמם, צריכת זנות היא פשע. לצד האכיפה נמשיך לפעול להמשך הרחבת מעני השיקום והסיוע עבור אוכלוסיות בזנות, ולמניעת ניצול של נשים נוספות במעגל הזנות". 

תחילת האכיפה של החוק לאיסור צריכת זנות מצטרפת להודעת נשיא המדינה ראובן ריבלין ושר המשפטים היוצא אבי ניסנקורן מתחילת השבוע, על מתווה מיוחד למחיקת רישום פלילי ועידוד יציאה ממעגל הזנות. השניים יצאו בקריאה מיוחדת למי שנדונו בעבר בבית משפט בגין עבירות על רקע הימצאות במעגל הזנות, שלא הוטל בהן עונש מאסר בפועל, להגיש בקשות למחיקת רישום פלילי.

תגיות:
זנות