יהושע מצא
צילום: פלאש 90

השר לשעבר יהושע מצא הלך לעולמו בגיל 90

מצא, שהיה לוחם בלח"י, שימש כשר הבריאות בממשלת נתניהו הראשונה • הלוויתו תתקיים בשעה 15:00 בהר המנוחות בירושלים
זאב קם
30 בדצמבר 2020
21:55

איש הליכוד יהושע מצא הלך הערב (רביעי) לעולמו בגיל 90. מצא היה חבר בתנועת הלח"י ולאחר הקמת המדינה נכנס לחיים הפוליטיים. הוא היה חבר כנסת מטעם הליכוד משנת 1984 ושימש כשר הבריאות בממשלת נתניהו הראשונה במחצית השנייה של שנות ה-90. לאחר פרישתו מהכנסת בשנת 2002 מונה לנשיא ארגון הבונדס. הלוויתו תתקיים מחר, יום חמישי, בשעה 15:00 בהר המנוחות - בית הלוויות הספרדי, בחלקת יקיריי ירושלים.

בנו, אמיר ספד: ״חיילים אלמונים בלי מדים סביבנו אימה וצלמוות כולנו גויסנו לכל החיים משורה ישחרר רק המוות. אבי היקר מצא יהושע שהיה מלוחמי הלחי ונשבע בשבועת עולם למען עם ישראל שוחרר משורה הערב ליל ט"ז בטבת תשפ״א והוא כבן 90 שנה. יהיה זכרו ברוך״.

ראש הממשלה נתניהו פרסם הודעת אבל על מותו של מצא בה נאמר בין היתר: "יהושע היה פרלמנטר חרוץ, ובתקופת הכהונה הראשונה שלי כראש הממשלה מיניתי אותו לשר הבריאות. הוא ייחס חשיבות רבה לתפקיד זה, שהיום הכל מכירים במרכזיותו. יהושע עשה חיל גם כנשיא ארגון הבונדס. גיוס המשאבים לטובת ישראל בהיקפים גדולים, וחיזוק הקשרים בין יהודי התפוצות למדינתנו, נתנו לו סיפוק עצום".

ראש העיר ירושלים משה ליאון שיגר תנחומים לבני משפחת מצא: "הכרתי את יהושע באופן אישי במשך 30 שנה ונפגשנו שוב ושוב בצמתי עשיה רבים ומשמעותיים בציבוריות הישראלית. יהושע היה אדם גדול, מסור בכל מאודו לשליחות הציבורית, פיקח ונבון באופן יוצא מן הכלל ומאיר פנים לכל אחד. יהושע היה יליד העיר העתיקה, וכל חייו פעל בעיר ולמענה. במשך 20 שנה היה חבר מועצת העיר ובמשך עשור זכה לכהן כסגן ראש העיר ירושלים, כשלאורך התקופה פעל רבות למען ירושלים ותושביה. יהושע היה סמל דוגמה ומופת לכל מה שטוב ויפה בעיר ירושלים".

תגיות:
הליכוד