-
צילום: ידידיה אפשטיין

שישה עצורים במחאה על מות אהוביה סנדק בירושלים

מפגינים ניסו לחסום את צומת בר אילן בעיר וחסמו את הרכבת הקלה באזור כיכר ציון. עשרות מפגינים הגיעו גם להר הרצל, חלקם הציתו פחי אשפה על מסילת הרכבת הקלה באזור. כ-20 מפגינים הגיעו לצומת שילת באזור מודיעין • מעצרו של אחד מיושבי הרכב שבו נסע סנדק הוארך עד יום ראשון
ורד פלמן ומשה שטיינמץ
30 בדצמבר 2020
22:07
עודכן ב 22:43

המחאה על מותו של אהוביה סנדק נמשכת גם הערב (רביעי): מפגינים ניסו לחסום את צומת בר אילן בירושלים וחסמו את הרכבת הקלה באזור כיכר ציון. עשרות מוחים הגיעו גם להר הרצל, חלקם הציתו פחי אשפה על מסילת הרכבת הקלה באזור, שוטרים פינו את הפחים והרכבת שבה לפעולה. עד כה עוכבו שישה מפגינים. 

בד בבד, כ-20 מפגינים הגיעו לצומת שילת באזור מודיעין. המשטרה נערכת לעימותים, בדומה לערבים הקודמים, ותגברה כוחות בכל המוקדים. בחדשות הערב פורסם כי בשבוע האחרון נפצעו 14 שוטרים בהפגנות בירושלים. 

בבית משפט השלום בתל אביב הוארך עד יום ראשון מעצרו של אחד מיושבי הרכב שבו נסע אהוביה סנדק - שחשוד בהמתתו בקלות דעת ובהפקרתו אחרי פגיעה, לצד חשד ליידוי אבנים לעבר רכב פלסטיני קודם למרדף.

השופטת ענת יהב אמרה כי מדובר בהארכת מעצר אחרונה, וכי ביום ראשון תצטרך המשטרה להגיש הצהרת תובע נגד החשוד או לשחררו. עוד אמרה השופטת כי החשד לגבי עבירת ההמתה הוא "בסיסי" ואילו החשד לגבי עבירת ההפקרה הוא "סביר".

בתוך כך, ארבעת השוטרים המעורבים בתאונה נחקרו היום בפעם השנייה. לדברי עורכי דינם, הם נשאלו שאלות דומות לאלו שהיו בחקירה הראשונה. עורכי דינו של אחד מן הקצינים הנחקרים בפרשה, אורון שוורץ, יוגב נרקיס ואופירה סמבל מסרו "אנו תקווה כי הלחצים הפוליטיים האופפים את האירוע לא ישפיעו על חקירתו"

גורם ביטחוני מסר היום לכאן חדשות כי המשטרה מאבדת שליטה מול נערי הגבעות בהפגנות על מות אהוביה סנדק. "האלימות כוללת דחיפות, מכות של ממש וזריקות אבנים", מסר הגורם. "השוטרים מורתעים ומפחדים לצאת מהרכב ולעצור את הפורעים".

עוד הזהיר הגורם כי המשך הפשיעה הלאומנית בסדר הגודל הזה תביא לפיגועי נקם נגד מתיישבים. "מנהיגי ההתיישבות עומדים מהצד ושותקים נוכח האלימות, ומתיישבים חפים מפשע ישלמו את המחיר. למול המציאות הנוכחית לא יספיקו מילים של גינוי - דרושים מעשים. מצופה ממנהיגי ההתיישבות שיפעלו במעשים של ממש כדי למנוע את המשך האלימות, שתוביל לאסון ולהרוגים".