-

תכנון מראש ואכזריות מיוחדת: כתב אישום נגד רוצח אימו ברחובות

הנאשם, בן 21 מנס ציונה, תיעד ביומן את תכנון המעשה לפרטי פרטים כולל דרך הביצוע, הסתרתו והימלטות מהדין
איתי שיקמן ואמוץ שפירא
31 בדצמבר 2020
11:27

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגד תושב נס ציונה בגין רצח בנסיבות מחמירות של אימו בביתה ברחובות לפני שלושה שבועות, ושיבוש מהלכי משפט.

על פי כתב האישום, הוא גיבש תוכנית רצח, וכדי להוציאה אל הפועל תיעד ביומן כיצד יגרום למותה של האם לפרטי פרטים – החל מדרך ביצוע רצח, הסתרתו ועד להימלטותו מאימת הדין. בכתב התביעה נכתב: "פרטי האירוע מעידים על מסוכנות זועקת לשמיים של המבצע, המקרה הוא חריג בחומרתו".

לפי כתב האישום הצעיר הגיע בערב שבת לפני כשלושה שבועות עם רכבו של אביו לבית האם. בכלי הרכב הביא את חפירה, תיק גב עם היומן, עטה כובע, משקפי שמש על עיניו, כפפות חדפ על ידיו והכניס סכין לכיס מכנסיו. הוא נכנס לבית האם תוך טענה כי הוא צריך לספר לה דבר מה, באמתלת שווה קרא לה לחדר האמבטיה ושם תקף אותה עם הסכין בראשה, בפניה ובחלקי גוף אחרים.

אחרי ביצוע המעשה, יצא בן ה-21  אל השכנים ואנר להם שאין צורך שיקראו למשטרה, וכי מדובר היה במעשה קונדס. למרות שהשכנים ביטלו את הקריאה המשטרה הגיעה למקום ואיתרה את הצעיר מחוץ לבית כשכתמי דם עליו.

יומיים לאחר חשיפת האירוע - משפחתה של הנרצחת תיארה מערכת יחסים מורכבת בין הצדדים. אימה של הנרצחת וסבתו של הנאשם במעשה סיפרה לכאן חדשות על הקשיים שהיו לבתה עם ילדיה. היא ציינה כי הילדים עברו להתגורר עם האב בעיר סמוכה והוסיפה כי הנרצחת ניתקה קשר מהוריה.

על נכדה סיפרה: "הוא היה מאוד ממורמר. דיברתי איתו כמה פעמים, רציתי שיפגוש את אמא. הוא אמר 'לא, אני לא רוצה, זה קשה לי, אני לא מתמודד עם זה'".