האמון במשחק לפנות בוקר
צילום: אי-פי

לראשונה ב-NBA: אישה ניהלה משחק כמאמנת קבוצה

בקי האמון, עוזרת המאמן בסן אנטוניו ספרס, החליפה את המאמן הראשי לאחר שהורחק ברבע השני של המשחק מול הלוס אנג'לס לייקרס. האמון, שהייתה בעבר כוכבת WNBA: "זה רגע משמעותי, אבל בזמן הזה רק רציתי לנצח במשחק"
ליאן וילדאו
31 בדצמבר 2020
14:49

היסטוריה ב-NBA: לראשונה - אישה ניהלה משחק כמאמנת. בקי האמון, עוזרת המאמן בסן אנטוניו ספרס, החליפה על הקווים את המאמן הראשי של הקבוצה, גרג פופוביץ', שהורחק ברבע השני במשחק לפנות בוקר (חמישי) מול הלוס אנג'לס לייקרס. האמון, בת 43 וכוכבת WNBA (הליגה הלאומית לנשים בכדורסל בארצות הברית) בעבר, משמשת כעוזרו של פופוביץ' כבר כמה שנים. 

 האמון במשחק לפנות בוקר (צילום: אי-פי)

בתום המשחק, שהסתיים בניצחון הלייקרס 121-107, אמרה האמון: "זה רגע משמעותי, אבל בכנות, ברגע הזה רק ניסיתי לנצח במשחק. אני מנסה לא לחשוב על התמונה הגדולה כי זה יכול להציף אותך. התפקיד שלי הוא להיות מפוקסת עבור החבר'ה האלה ולעזור להם לנצח". עוזרת המאמן סיפרה כי עצם היותה אישה אינו מהווה עניין מיוחד עבור השחקנים בקבוצה. "הם רגילים לשמוע אותי באימונים, וכך גם בכל הליגה", ציינה.  

"בקי מדהימה, זה מגיע לה ואני מקווה שזה יקרה יותר בעתיד הקרוב", אמה שי דורון, שחקנית נבחרת ישראל בכדורסל בעבר, והישראלית הראשונה שנבחרה בדראפט של ליגת ה-WNBA. בריאיון לכאן רשת ב היא הסבירה מה קורה באמת בעולם הכדורסל המקצועי בארצות הברית. "זה לא פוטבול אמריקני שנשים לא משחקות, כדורסל זה כדורסל", אמרה. "את הסגנון אפשר ללמוד - זה לא שמיים וארץ". 

האזינו לריאיון המלא עם שי דורון בכאן רשת ב

בישראל אין כלל מאמנות בליגת הגברים, ובליגת העל לנשים ישנה רק מאמנת ראשית אחת מתוך 10 קבוצות. "אני לא יודעת להסביר את זה", ציינה דורון. "חבל. אני מקווה שיתנו צ'אנס לשחקניות שרוצות לאמן. הקטע שצריך גבר כדי להצליח - זו כבר בדיחה. אין שום סיבה ששחקנית ששיחקה הרבה שנים בליגה שלנו לא תדע יותר טוב ממישהו אחר, גבר או אישה. זה לא רלוונטי".

תגיות:
כדורסל