התרסקות המטוס

התרסקות המטוס בדרום: הומלץ להחזיר את מערך הסנונית לטיסות

לפי דוח הביניים השני שהוצג למפקד חיל האוויר עדיין לא ניתן לקבוע מה הגורם לתאונה: כשל טכני או טעות אנוש
רועי שרון
31 בדצמבר 2020
18:30

התרסקות המטוס בדרום: לפי דוח הביניים השני שהוצג למפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, עדיין לא ניתן לקבוע מה גורם התאונה להתרסקות ברהט. שתי האפשרויות הן כשל טכני או טעות אנוש. צוות המומחים בראשות אלוף משנה א' המליץ להחזיר את מערך "הסנונית" לטיסות. באירוע נהרגו מדריך הטיסה רב-סרן איתי זיידן ופרח הטיס רב-טוראי ליהוא בן-בסה.

בתחילת החודש חיל האוויר פרסם את ממצאי דוח הביניים הראשון לתחקיר התרסקות מטוס ה"סנונית". מתוך ממצאי דוח הביניים עולה שלפני כחודשיים וחצי טופלה תקנה במטוס. כמו כן, כשבוע לפני התאונה בוצע טיפול לתקנה נוספת בחומרה קלה. כחלק מהטיפול בוצעו פעולות אחזקה מקיפות במטוס. המטוס נבדק ואושר לטיסה על ידי הצוותים הטכניים באותו הבוקר, וטסו בו שתי טיסות נוספות עם צוותים שונים מבית הספר לטיסה באותו היום.

מפקד חיל האוויר ציין את המקצועיות והחשיבות של צוות התחקיר בחקירה מורכבת זו, הדגיש כי מדובר בממצאי ביניים בלבד והנחה להשלים ולמצות את התחקיר במלואו. "על אף מורכבות והקושי הרב בחקירה בעקבות מחיית המטוס אנחנו נמשיך לחקור במקצועיות ונהפוך כל אבן על מנת שנדע להגיד מה קרה ואיך קרה", אמר מפקד חיל האוויר. המשפחות השכולות עודכנו בממצאי דוח הביניים השני.

הרוגי אסון המטוס, זיידן איתי ובן-בסה ליהוא