עימותים בהפגנה על מות אהוביה סנדק
צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

בכיר במשטרת מחוז ירושלים: ההפגנות על מות אהוביה סנדק הידרדרו בשל חוסר מעש הרבנים והח"כים החרדים

"הרבנים וחברי הכנסת החרדיים צריכים לנהוג באחריות, אך הם לא עושים כלום" - האשים מפקד המשטרה בריאיון לכאן חדשות והוסיף: "אלה לא הפגנות - אלה התפרעויות אלימות" • 20 בני אדם נעצרו אמש בהפגנה בגשר המיתרים בכניסה לירושלים ובצומת בר אילן. במהלכה הובערו פחים, נגרם נזק לתשתיות והותקפו שוטר וכלי רכב שבו נסעו ערבים
סולימן מסוואדה
01 בינואר 2021
22:11

האלימות במחאה על מות אהוביה סנדק: מפקד בכיר במשטרת מחוז ירושלים אמר כי ההפגנות בעיר יצאו משליטה בשל חוסר מעש של הרבנים וחברי הכנסת החרדיים: "הרבנים וחברי הכנסת החרדיים צריכים לנהוג באחריות, אך הם לא עושים כלום". כך פורסם הערב (שישי) בהשבוע בכאן 11. ההפגנות המדוברות התקיימו ללא אישור ובלי תיאום עם המשטרה וחלק ממפגיניה היו מעורבים בתקיפת ערבים.

עוד אמר המפקד לכאן חדשות כי "אלה לא הפגנות - אלה התפרעויות אלימות". הוא הוסיף כי הכוחות עושים כמיטב יכולתם כדי "לעצור את האנרכיה, אך לא ניתן לעשות דבר מעבר למעצרים נקודתיים". זאת, לדבריו, כיוון שהמפגינים משתחררים על ידי בית המשפט או לכל היותר מורחקים מהעיר.

20 בני אדם נעצרו אמש בהפגנה בגשר המיתרים בכניסה לירושלים ובצומת בר אילן, כמו בכל ערב בשבוע האחרון. בין היתר נשמעו קריאות "יהודי לא הורג יהודי". ההפגנה נמשכה לתוך הלילה ובמהלכה הובערו פחים, נגרם נזק לתשתיות והותקפו שוטר וכלי רכב שבו נסעו ערבים. נוסף על כך, המתפרעים יידו אבנים לעבר כוחות המשטרה וחסמו נתיבי תנועה.