-
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

יותר מ-600 אלף תלמידי ה'-י"ב לא שבים לבתי הספר החל מהיום

מדובר במוסדות חינוך בערים כתומות ואדומות. שר החינוך גלנט ידרוש בקבינט הקרונה להחריג את תלמידי כיתות יא'-יב' לקראת בחינות הבגרות
לירן כוג'הינוף
03 בינואר 2021
06:03

החמרת הסגר השלישי: יותר מ-600 אלף תלמידי כיתות ה'-י"ב בערים אדומות וכתומות לא שבו היום (ראשון) לבתי הספר.

"פתאום אנחנו מחזיקים משפחות": השנה שהתהפכה על בני הנוער

שר החינוך, יואב גלנט, ידרוש בקבינט הקרונה את החרגת תלמידי כיתות י"א-י"ב, בכל רחבי הארץ גם בערים אדומות וכתומות, לקראת בחינות הבגרות. נכון לשבוע זה כ-150 אלף תלמידי י"א-י"ב אינם הולכים לבתי הספר בשל המגבלות.


לרשימת הערים שהופסקו בהם הלימודים הצטרפו מהשבוע גבעת שמואל, חולון, שכונת נווה שאנן בחיפה, נשר, עילבון, קדומים, תל שבע ועוד. עם זאת יחדשו הלימודים בהרצליה, חדרה, חריש, טירה, כפר ורדים, מיתר, נהריה, נס ציונה, פורדיס וראש העין.

אתמול דווח בחדשות השבת בכאן 11 כי הצעתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לסגירת מערכת החינוך בשל נתוני התחלואה, נותרה ללא רוב בקבינט. עוד דווח כי שר הביטחון בני גנץ התנגד להצעה, ואמר כי החינוך צריך להיות האחרון להיפגע. ממונה הקורונה, הפרופסור נחמן אש, אמר בריאיון לחדשות השבת כי משרד הבריאות ידרוש סגירה מוחלטת של מערכת החינוך למשך שבועיים.

שלשום הודיע נתניהו כי יקיים השבוע דיון בנושא סגר הדוק וקצר שיאפשר פתיחה מהירה של המשק. שר הבריאות, יולי אדלשטיין, הודיע שהוא מתכוון להביא הצעה לסגר מלא של שבועיים.