לפיד, לבני וחולדאי, ארכיון
צילום: מרים אלסטר ויוסי אלוני, פלאש 90

בכירים ביש עתיד: לא "נתאבד" על ציפי לבני

גורמים במפלגה לכאן חדשות: לא נתחרה עליה מול מפלגתו של חולדאי • עוד הוסיפו כי האפשרות לחיבור עם חולדאי תיבחן, אם בכלל, רק בעוד חודש • מנסור עבאס לכאן רשת ב: "אני אהיה משוריין בליכוד? למה?"
זאב קם
03 בינואר 2021
08:30

בכירים ביש עתיד אומרים כי אין בכוונת המפלגה "להתאבד" כדי לגרום ליו"ר "התנועה" ציפי לבני כדי לגרום לה להצטרף. כך פורסם הבוקר (ראשון) בכאן רשת ב. "לא נתחרה עליה מול מפלגתו של חולדאי", אמרו הבכירים לכאן חדשות.

בעניין המגעים לחיבור עם מפלגתו של רון חולדאי, טענו הבכירים שבשבועות הקרובים לא צפויה התפתחות לקראת חיבור בגוש המרכז-שמאל. הבכירים אמרו לכאן חדשות כי האפשרות לחיבור עם ראש עיריית תל אביב-יפו תיבחן, אם בכלל, רק בעוד חודש, כשיתקרב מועד סגירת הרשימות לבחירות ולא לפני כן.

חבר הכנסת מנסור עבאס אמר הבוקר לאריה גולן בכאן רשת ב כי הוא מרוצה שהצליח בפעילותו לגרום לנציגי ימין לשוחח עם נציגי המגזר. לדבריו, הוא מצפה לאישור התוכנית למיגור האלימות בחברה הערבית בממשלה ובנושאים נוספים. "אני עושה את העבודה שלי ודורש וממתין שהצד השני יקיים את הבטחותיו", אמר ח"כ עבאס. עם זאת, הוא לא דחה את האפשרות שיהיה מוכן להיות אחד המשוריינים בליכוד. "אני אהיה משוריין בליכוד? למה? אם זה היה נכון, למה צחי הנגבי יוצא ואומר שהם רוצים לגזול את הקולות שלי? בינתיים נתניהו צריך להוכיח את רצינות כוונותיו", אמר.

האזינו לריאיון עם ח"כ מנסור עבאס בכאן רשת ב

בתוך כך, שר האנרגיה יובל שטייניץ אמר כי אם יצביעו ערביי ישראל על פי האינטרסים שלהם ולא על פי ההנחיות מראמללה, אפשר שיתנו את קולם לליכוד. בראיון בכאן רשת ב אמר השר כי "הערבים הם אזרחים שווי זכויות ואנחנו בהחלט מעוניינים בקולות שלהם". ועדיין, שטייניץ הדגיש שהליכוד לא יקים ממשלה שתתבסס על הרשימה המשותפת. לדבריו, חוק הלאום לא ישונה. "הם לא יקבלו כל דבר שהם מבקשים", אמר שטייניץ.

האזינו לריאיון עם השר יובל שטייניץ בכאן רשת ב

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי ראש הממשלה נתניהו שוקל שיריון מועמד ערבי ברשימת הליכוד. על פי הפרסום קמפיין המפלגה החל בשבוע שעבר בביקורים של נתניהו בטירה ובאום אל פחם, ובליכוד מתכננים להשקיע בבחירות האלה במגזר הערבי.

אמש הבטיח נתניהו בישיבת מזכירות הליכוד כי הערבים יצביעו למפלגה."אני אומר לכם, הפעם הערבים יצביעו לנו", אמר. בתוך כך, הצעת נתניהו לבטל את הפריימריז ולאשר לו שישה שיריונים עד המקום ה-40 אושרה במזכירות הליכוד.