נתניהו והמתחסן המיליון
צילום: חיים צח, לע"מ

אנחנו על קו הסיום של הקורונה – זה לא הזמן לטעויות

מה עלינו לדרוש מנבחרי הציבור שלנו כדי לצלוח את הסגר, המקריות של המתחסן המיליון וגם מה קורה למערכת הפוליטית כשהמפלגות מתות? | הזווית - כאן חדשות עם נקודת מבט אחרת
מערכת כאן חדשות
03 בינואר 2021
18:35

אנחנו על קו הסיום של הקורונה, זה לא הזמן לטעויות | שאול אמסטרדמסקי

אנחנו בישורת האחרונה של מרתון הקורונה, 200, אולי אפילו 100 מטר לפני קו הסיום. בעוד חודש-חודשיים נתחיל להרגיש את האפקט של חיסון אוכלוסיית הסיכון, ואז יהיה הרבה יותר קל לפתוח את החיים - המסחר, התרבות, האוכל. אבל בינתיים, הפוליטיקאים מקשים, כאילו בשמנו, על הגעה לקו הסיום. באווירת הבחירות נמנעים הצעדים להפחתת התחלואה שדרושים כאן ועכשיו. אולי אם נבהיר לנבחרי הציבור שאנחנו לא מחפשים את הכותרות הסנסציוניות, ומעדיפים לקבל החלטות חכמות, אולי אז הן תגענה.  

איך הגיע המתחסן המיליון דווקא מאום אל פחם? | אריה גולן

זה היה מבצע מיוחד שהבחורים המצויינים המאבטחים את ראש הממשלה מעולם לא התמודדו איתו. לנחש מראש מי יהיה המחוסן המיליון לקורונה, באיזה מקום בארץ, ובאיזו תחנת חיסון הוא יקבל את הזריקה הגואלת ושהקודקוד יגיע בדיוק בזמן להצטלם ולחגוג את האירוע המשמח.

המתח פרץ כשקופות החולים ובתי החולים הגיעו לזריקה ה-990 אלף. הספירה לאחור התנהלה בו זמנית בדרום ובצפון, במרכז ובפריפריה. הנתונים זרמו מכל הכיוונים. לאן לשלוח את השיירה? מתי יספיקו המאבטחים לנקות את השטח ולהפוך אותו לסטרילי? לבצע בידוק לכל הצוותים ולהציב את השרוול המסתיר את הקברניט מכל פגע רע? ועם כל זה, לא לאחר שנייה אחת להתייצבות ליד הכתף המיליון.

אבל זה קרה, ובדיוק ברגע הנכון ראש הממשלה הצליח להגיע, על השנייה, למתחסן המיליון, שהיה לגמרי במקרה תושב אום אל-פחם. כמובן, בלי כל קשר להחלטה האסטרטגית של נתניהו לפתוח בקמפיין בחירות ליכודי דווקא במגזר הערבי. צריך מזל בחיים האלה.

כשהמפלגות מתות ופוליטיקאים מזגזגים | יואב קרקובסקי

השבוע נרשם פרק נוסף במשחק הכיסאות המוזיקליים במערכת הפוליטית. עוד שרים וחברי כנסת התפצלו או פרשו ממפלגותיהם וכוכבים חדשים-ישנים הצהירו על הקמת מפלגות חדשות. לקראת מערכת בחירות רביעית בשנתיים, כבר קשה לעקוב אחרי המעברים והתוצאה הבלתי נמנעת היא פגיעה באמון הציבור, וחשש מירידה תלולה באחוזי ההצבעה.