בור מים רותחים באבן גבירול בתל אביב 02.01.20

נפתרה התעלומה? עיריית תל אביב יפו: "המים הרותחים שעלו מהבור - פגיעה בתשתית חשמל תת קרקעית"

לפי הודעת העירייה, אין חשש לדליפת חומרים מסוכנים • ביום חמישי פונו תושבים משני בניינים באזור בשל האירוע החריג
איתי שיקמן
03 בינואר 2021
18:24

התעלומה התברואתית בתל אביב: עיריית תל אביב יפו עדכנה היום (ראשון) כי מקור המים הרותחים שעלו מבור ברחוב אבן גבירול בעיר הוא ככל הנראה פגיעה בתשתית חשמל תת קרקעית. לדברי העירייה, הפגיעה הביאה לעלייה בטמפרטורה ותופעת האידוי של המים. עוד הובטח כי פעולות ניטור ובדיקות קרקע יימשכו בימים הקרובים על מנת לעקוב אחר ירידת הטמפרטורה, וכיצוותי העירייה נמצאים בקשר שוטף עם דיירי הבניינים.

בור המים הרותחים ברחוב אבן גבירול

מוקדם יותר נמסר מטעם חמי אבן גבירול הסבר דומה לתעלומה: "בעבר כנראה היו עבודות תשתית פרטיות במקום, וייתכן שדחפור פגע בכבלים של חברת חשמל". הם הדגישו כי לא מדובר בפגיעה שגרמה להפרעות בחשמל, אך יחד עם היקוות של מים במקום, כנראה שזה שהגורם להתחממות. חברת החשמל מסרה אף היא הסבר דומה.

אמש צויין השלישי ברציפות שעובדי עיריית תל אביב ורשויות נוספות ניסו להבין למה מים רותחים עולים מהבור באבן גבירול. ביום חמישי פונו תושבים משני בניינים באזור, אך היום הורשו לשוב לבתיהם, ואספקת המים והחשמל לבניינים חודשה.

בתחילה עלה חשש שמדובר בדליפה של חומר מסוכן ממאגר תת קרקעי, אך האפשרות הזו נשללה לאחר בדיקה של כוחות הכיבוי. לאחר מכן הנושא עבר לטיפול המשרד להגנת הסביבה ועיריית תל אביב.

תגיות:
תל אביב