נתניהו בביקור בטירה, 31.12.20
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נתניהו: "ביקשו ממני סלפי באום אל פחם, יש לנו בחברה הערבית שני מנדטים לפחות"

בד בבד הציע נתניהו שיריון בליכוד ליו"ר מרכז המועצות האזוריות, שי חג'ג' • יו"ר העבודה יעתור לבית המשפט העליון נגד החלטת המחוזי לחייב פריימריז במפלגה: "על כולם להניח את חילוקי הדעות בצד, הבחירות הקרובות הן גורליות לעתיד המפלגה"
מיכאל שמש
03 בינואר 2021
21:26
עודכן ב 22:13

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אתמול לח"כים בליכוד, אחרי ביקורו באום אל פחם: "יש לנו בחברה הערבית שני מנדטים לפחות". כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. ״אנחנו אוהבים את הערבים", המשיך נתניהו כשפניו לבחירות לכנסת ה-24. "כשביקרתי באום אל פחם התרגשתי שבכל מקום היו כל כך הרבה שביקשו סלפי".

ביום שישי ביקר ראש הממשלה באום אל פחם כדי לציין מיליון מתחסנים נגד קורונה בישראל. בהצהרה שמסר במקום אמר: "אם המחלה משתוללת אז יהיה לנו קשה לעצור את המוות של האנשים. יותר טוב לנו לעשות סגר הדוק של כמה ימים. אפשר למצוא כמה דברים להדק, נבדוק את עניין מערכת החינוך". בביקורו פגש נתניהו את המתחסן המיליון, מוחמד עבד אלווהאב ג'בארין בן 66. היום נחשף בכאן חדשות כי ג'בארין הוא אסיר משוחרר, שנשא עונש מאסר של 14 שנים. 

בד בבד, נתניהו הציע שיריון בליכוד ליו"ר מרכז המועצות האזוריות, שי חג'ג'. מהצד השני של המפה הפוליטית, מפלגת העבודה תיקבע את רשימת המועמדים לכנסת הבאה ואת העומד בראשה בפריימריז. זאת לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל היום את עתירתה של חברת הכנסת מרב מיכאלי ודחה את עמדת יושב ראש המפלגה עמיר פרץ, שיערער על ההחלטה לעליון.

"אחרי שימוצה העניין המשפטי בנוגע לפריימריז - על כולם להניח את חילוקי הדעות בצד, ולבצע תהליך של בחירת היו"ר בצורה יעילה", אמר פרץ בכינוס הנהלת מפלגת העבודה. "הדמוקרטיה הישראלית זקוקה למפלגת העבודה, שהיא בין היחידות שעדיין מקיימת הליכים דמוקרטיים ראויים. אני מתכוון להשאיר מפלגה מסודרת לקראת הבחירות הקרובות - שהן גורליות לעתידה", הוסיף.