-
צילום: TPS, אדי ישראל, פלאש 90

הפיגוע בבנימין בו נפצעה קשה ישראלית: כוחות הביטחון עצרו כמה חשודים

בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל בשב"כ, יצאו כוחות הביטחון לפעולה בכפר דיר ניזאם הסמוך לזירת יידוי האבנים על רכבה של רבקה טייטל. החשודים הועברו לחקירה, ומצה"ל נמסר כי הפעילות במרחב נמשכת
כרמל דנגור
03 בינואר 2021
23:09

פיגוע האבנים בבנימין: כוחות צה"ל ושב"כ עצרו הערב (ראשון) כמה חשודים בביצוע הפיגוע בו נפצעה קשה הבוקר תושבת נווה צוף רבקה טייטל. בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל בשב"כ, יצאו כוחות הביטחון לפעולה בכפר דיר ניזאם הסמוך לנווה צוף. החשודים הועברו לחקירה, ומצה"ל נמסר כי הפעילות במרחב נמשכת.

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי בשונה מפיגועי אבנים שמתרחשים על בסיס יום-יומי ביהודה ושומרון, המחבלים שפגעו ברבקה טייטל השליכו את האבנים מגובה הכביש ולא מגבעה או טרסה מוגבהת. כשטייטל בלמה את מכוניתה, המחבלים התקרבו למכוניתה ויידו אבנים לחלון הצידי, ומאבנים אלה נפגעה. 

רבקה טייטל היא רעייתו של ג'ק טייטל, המרצה שני מאסרי עולם ו-30 שנים על רצח שני פלסטינים, שני נסיונות רצח, הנחת מטען סמוך לדלת ביתו של פרופסור זאב שטרנהל ועבירות נוספות.

אחיותיה של רבקה, דסי פפרמן ושרה אביטן, טענו שלא מדובר בעינייהן בפעולת נקם על מעשיו של טייטל. "ברור לי שזה היה מקרי לחלוטין שהם פגעו דווקא בה", אמרה אביטן. "שום נקם ושום דבר. זה שאנחנו יהודים זה מספיק להם". פפרמן הוסיפה: "אנחנו נוהגים לחשוב שאבנים זה בקטנה, זה בדרך כלל לא מוזכר בתקשורת, אבל זה יכול להיות לא פחות מסוכן מירי. לצערנו הרב זו לא הפעם הראשונה שאנחנו במצב הזה".