למידה מרחוק
צילום: חן ליאופולד פלאש 90

לפני הקשחת ההגבלות: הרשויות שהחליטו לחזור ללימודים מקוונים

במועצה המקומית אפרת שבגוש עציון יושבתו כל מוסדות החינוך, לאחר שכמה מתושבי אפרת נדבקו בזן החדש של נגיף קורונה • תלמידי כיתות ה' עד י' בבאר שבע, דימונה, בת ים ורמת גן ילמדו באופן מקוון • בסוף השבוע היו 60 אלף תלמידים ואנשי צוות בבידוד
לירן כוג'הינוף
04 בינואר 2021
06:24

במועצה המקומית אפרת שבגוש עציון יושבתו היום (שני) כל מוסדות החינוך, לאחר שכמה מתושבי אפרת נדבקו בזן החדש של נגיף קורונה, שקצב ההדבקה שלו מהיר יותר. עוד לפני הדיון בקבינט הקורונה, החליטו כמה רשויות להחזיר את תלמידי כיתות ה' עד י' ללימודים מקוונים, בהן באר שבע, דימונה, בת ים ורמת גן. בסוף השבוע היו 60 אלף תלמידים ואנשי צוות בבידוד.

לאור הנתונים העולים של הקורונה ראש הממשלה בנימין נתניהו רוצה לסגור את כיתות ה'-י' עוד השבוע, ולצמצם את מקומות העבודה הפתוחים – כך פורסם אמש בחדשות הערב בכאן 11. ראש הממשלה רוצה להטיל הגבלות של שבוע לפחות, ומשרד הבריאות מבקש שבועיים של סגר.

ישיבת קבינט הקורונה לא תתקיים לפני יום שלישי, ומכיוון שעד אז נתוני התחלואה צפויים לעלות עוד יותר, ייתכן שגם נתניהו יתמוך בסופו של דבר בהצעת משרד הבריאות - לסגור את כל מערכת החינוך. מנגד, שר הביטחון בני גנץ מתעקש שיש להשאיר את מערכת החינוך פתוחה, אלא אם תהיה עלייה משמעותית בתחלואה. למרות המחלוקות, לשכת ראש הממשלה כלל לא יצרה קשר עם בכירי כחול לבן כדי להגיע להבנות בנושא. 

גורם נוסף שצפוי לתמוך בהקשחת ההגבלות הוא משרד האוצר. בפקידות הכלכלית אומרים שעדיף סגר של ממש ממצב שבו המסחר סגור, והתחלואה ממשיכה לעלות. ככל שזה תלוי בהם, גני הילדים והחינוך לגיל הרך יישארו פתוחים אך הם דורשים הגבלות נוספות.