אילוסטרציה
צילום: אי-פי

שבע אחיות נדבקו בקורונה במתחם חיסונים בצפת

בעקבות ההתפרצות באזור המשותף של קופות החולים – עשרות מתחסנים נשלחו לבידוד • הבוקר הודיעה ענקית התרופות האמריקנית "מודרנה" שמשרד הבריאות אישר את החיסון שלה
מערכת כאן חדשות
05 בינואר 2021
03:18
עודכן ב 12:43

שבע אחיות נדבקו בקורונה במתחם חיסונים משותף של קופות החולים בצפת. בעקבות האבחון, עשרות אנשים שהתחסנו במקום נשלחו היום (שלישי) לבידוד. הבוקר פרסם משרד הבריאות שכ-1.37 מיליון ישראלים חוסנו עד כה לקורונה, מתוכם כמעט 146 אלף חוסנו אתמול. 

בד בבד, מנכ"ל משרד הבריאות, הפרופסור חזי לוי, התייחס לפרסום אמש בכאן חדשות, לפיו שר הבריאות אדלשטיין הורה להפסיק להקצות מנות חיסון לקורונה לבית החולים איכילוב, לאחר שנודע כי יזם חיסון של צוותי הוראה. "שר הבריאות צודק בביקורת שלו", טען פרופסור לוי בריאיון לכאן רשת ב. "משרד הבריאות בודק את האירוע ומקפיד על התיעדוף. עדיין לא קיבלנו החלטה על חיסון מורים כי אין לנו מספיק חיסונים. כשנקבל עוד - המורים יהיו בקבוצה מתועדפת". 

מודרנה: משלוח חיסונים ראשון יגיע החודש לישראל

חברת התרופות האמריקנית "מודרנה" הודיעה הלילה כי משרד הבריאות בישראל אישר לשימוש את החיסונים שלה לנגיף קורונה וכי אספקה של מנות ראשונות של החיסון צפויות להגיע ארצה עד סוף החודש. על פי הדיווח, ישראל היא המדינה השלישית המאשרת את השימוש בחיסון שפיתחה החברה. קדמו לה ארצות הברית וקנדה.

בחודש שעבר אישר מנהל המזון והתרופות האמריקני, ה-FDA, לשימוש חירום את החיסון שפיתחה מודרנה. החיסון אושר לשימוש לבני 18 ומעלה. שבוע קודם לכן הודיע ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפתח ישיבת הממשלה השבועית כי ישראל חתמה עם חברת התרופות על הסכם לאספקת שישה מיליון חיסונים לישראל.

בתוך כך, סגן שר הבריאות יואב קיש אמר הבוקר לכאן רשת ב: "אנחנו במצב של תחלואה קשה, עברנו את ה-8,000 מאומתים - שיא של 7.5%". בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" ציין קיש: "בתי החולים מתמודדים עם עומס ונקודת הזמן היא עכשיו - אין לוקסוס לחכות. המוטציה הבריטית משפיעה על המספרים וחייבים לעצור זאת". 

בהכנת הידיעה השתתף רובי המרשלג