אילוסטרציה
צילום: גטי אימג'ז

הורים לילדים חולי סרטן מבקשים תעדוף בקבלת חיסונים

ההורים הגישו פנייה לוועדת חיסוני הקורונה בשיתוף רופאים אונקולוגים • בשלוש מבין ארבע קופות החולים בישראל נגמרו התורים החדשים למתן חיסוני קורונה
קטי דור ונוב ראובני
05 בינואר 2021
22:12

הורים לילדים חולי סרטן והרופאים האונקולוגים שמטפלים בהם פנו לוועדת חיסוני הקורונה בבקשה לכלול את הורי הילדים החולים בתעדוף מהיר לקבלת חיסון. זאת בשל הטיפול האינטנסיבי סביב השעון בילדיהם והחשש להידבק ולהדביק אותם. כך פורסם הערב (שלישי) ב"חדשות הערב" בכאן 11.

"אנו פונים אליכם לתת קדימות לחיסון להורים לילדים חולי סרטן. אנחנו שוהים ליד מיטת ילדינו מסביב לשעון. דאגה נוספת לדאגות שכבר יש להורים לילדים חולים - היא הבידוד. לאור זאת, יחד עם מנהלי מחלקות אונקולוגיות של ילדים אנו פונים אליכם באופן דחוף כי תינתן לנו קדימות", כתבו ההורים והרופאים החברים בעמותת רחשי לב. ועדת חיסוני הקורונה תדון בבקשה כבר בישיבתה הקרובה.

בתוך כך, עוד פורסם הערב כי בשלוש מבין ארבע קופות החולים בישראל נגמרו התורים החדשים למתן חיסוני קורונה. על פי הפרסום, בקופות החולים כללית, מכבי ומאוחדת לא ניתן להזמין יותר תורים למתחסנים חדשים, גם אם כאלה מעל גיל 60. עם זאת, מי שכבר קבע תור בקופות הללו - החיסון עבורו נשמר והוא צפוי לקבלו במועד שנקבע עבורו. במקביל, בקופת החולים לאומית נותרו 10,000 תורים בלבד.