ערפל כבד בתל אביב, אתמול
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

באופן חריג בחורף: בוקר רביעי ברציפות של ערפל כבד

ערפל כבד במישור החוף המרכזי, הדרומי, בשפלה ובצפון מערב הנגב - הראות מוגבלת • מנהל מרכז החיזוי בשירות המטאורולוגי: התופעה היא בעצם ענן שנוצר על פני הקרקע, הדבר מסוכן למי שנוהג • מסיימים שבוע שני בלא גשם עם טמפרטורות גבוהות מהרגיל לעונה
שרון וכסלר
06 בינואר 2021
09:05

ערפל כבד היום (רביעי) במישור החוף המרכזי, הדרומי, בשפלה ובצפון מערב הנגב - הראות מוגבלת. ערפל כזה בחורף הוא חריג והעובדה שמדובר בבוקר רביעי ברציפות בחורף היא חסרת תקדים.


מנהל מרכז החיזוי בשירות המטאורולוגי, ד"ר עמית סביר, אמר לקלמן ליבסקינד ולאסף ליברמן בתוכניתם בכאן רשת ב כי "מדובר בתופעה של ענן שנוצר על הקרקע. זה מגביל את הראות והדבר מסוכן למי שנוהג. בדרך כלל הערפילים האלה מתפזרים בבוקר, והראות משתפרת במהלך היום".

האזינו לריאיון עם ד"ר עמית סביר

ד"ר סביר הסביר שהתופעה חריגה כיוון שבדרך כלל בחודש ינואר ישנם גשמים והאטמוספרה קרה. "באופן חריג יש כעת עצירת גשמים שמלווה באוויר חם שכולא את הלחות מתחתיו, ולא מאפשר לשכבת הלחות הדקיקה שצמודה לקרקע להתפזר. זה לא טבעי שבאמצע החורף פתאום לא יורד גשם שלושה שבועות, ויש גם מזג אוויר אביבי אבל זה לא שזה לא קורה. פעם בכמה שנים יש תופעה כזו", הסביר מנהל מרכז החיזוי בשירות המטאורולוגי.

שבוע שני בלא גשם ועם טמפרטורות גבוהות מהרגיל לעונה

מסתיים לו שבוע שני בלא גשם ועם טמפרטורות גבוהות מהרגיל לעונה. בהרי הצפון מנשבות בשעות הבוקר רוחות מזרחיות ערות. לא צפוי שינוי של ממש בימים הקרובים, ונכון לעכשיו מסתמן שגם בתחילת השבוע מזג האוויר האביבי ימשיך ללות אותנו, שבוע שלישי ברציפות. שינוי נראה רק בסוף השבוע הבא.