גל ניסמן

בחירות העורכים - כאן 88 | 5.1.2021

עדכון אחרון - 5.1.2021
מערכת כאן
06 בינואר 2021
12:57

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

ברי סחרוף ודודו טסה - הרגעים האחרונים של האור

שיתופי פעולה, דואטים וכו' בדרך כלל יוצרים תמהיל שמשלב את ההשפעות והיכולות של שני הצדדים אחרת אין לזה טעם. אבל כמו בכל זוגיות תמיד יש צד דומיננטי יותר. במפגש הבין דורי בין דודו טסה לבין מקור ההשראה וההשפעה שלו ברי סחרוף, הצבע של טסה עז יותר ברוב האלבום, זה בולט במיוחד בסינגל "ראי איזה פלא" איתו בישרו השניים את צאת האלבום. אבל בשיר "הרגעים האחרונים של האור" מורגש איזון נפלא מהסוג שהקהל של שני היוצרים מייחל לו, כזה שמוציא את המיטב משניים מהיוצרים הכי חשובים שיש לנו. 

Full Trunk - לישון בעמידה

גל ניסמן, סולן Full Trunk, מרגיש שקוף. הוא כתב את הסינגל “לישון בעמידה”, שמחבר בין רוקנרול לגרוב וביט היפ-הופי, מתוך התחושות הללו שעלו אצלו בשנת הקורונה. לדבריו, הוא הבין במהרה שאלו תחושות שמשותפות לעוד הרבה אנשים שחשוב שקולם ישמע. אנשים רבים איבדו את כל מה שבנו ועמלו עליו והתחושה היא שאין הרבה סיבות להיות אופטימיים. אבל, למרות הכל - הוא רואה אור בקצה המנהרה. הוא רואה סוף לדרך הארוכה שעברנו ועוד נעבור “והשלב הראשון", ניסמן מוסיף, "הוא להפסיק לישון בעמידה”.

Sam Fender - Winter Song

עבור הגורדיז (כינוי לתושבי ניו-קאסל אנגליה וסביבתה), להקת Lindisfarne ואלן הול, מי שעמד בראשה, הם גאווה לאומית שהעולם לא מעריך מספיק. Lindisfarne שפעלה בעיקר בשנות ה-70 יצרה פולק רוק בריטי פר אקסלנס, רווי בהיסטוריה והשפעות קלטיות. כעת היוצר סם פנדר, גאווה גורדית חדשה (סומן בשנת 2018 בתחרות Sound Of של ה-BBC), מחדש את Winter Song, אחד משירהם היפים והמרגשים. אנחנו אמנם מעולם לא חווינו כאן בארץ את מלוא עוצמתו של החורף הבריטי אבל את פערי המעמדות, העוני והכאב שהשיר שם עליהם זרקור אנחנו מכירים גם מכירים. 

*בקליפ פנדר שיתף פעולה עם עמותת People Of The Streets שעובדת עם חסרי בית ועוזרת להם להתבטא ולהתפרנס בעזרת אומנות. 

 

The Strokes - The Adults Are Talking 

The New Abnormal, אלבומם השישי של The Strokes, שיצא באפריל 2020 והופק כולו בידי הוירטואוז חוצה הז’אנרים ריק רובין, היה אחד מאלבומי הרוק הבולטים של השנה (את הסינגל Bad Decisions דרגתם במקום ה-13 במצעד השנתי שלנו). The Adults Are Talking הוא שיר upbeat שנשען בכבדות על בס ועוסק בפערי מעמדות ובשקרנים וברמאים שבעמדות כוח. אולי זו הסיבה שהסטרוקס החליטו לסגור איתו את שנת 2020 ולהוציא אותו כסינגל באיחור של חצי שנה.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים