אילוסטרציה
צילום: גטי אימג'ס

זויף מסמך ובו התנגדות לחיסוני הקורונה מצד 150 רופאים

במסמך נכתב כי ה-FDA מזהיר מפני תופעות לוואי רבות של החיסון • כמה מהחתומים הגישו תלונה למשרד הבריאות ואף נשקלת הגשת תלונה למשטרה • פרופ' אודי קימרון, ששמו מופיע במסמך, לכאן חדשות: הגשתי תלונה
דקלה אהרן-שפרן
06 בינואר 2021
12:40

מסמך המביע התנגדות לחיסוני הקורונה, שמופץ בימים אלה, ושעליו חתומים לכאורה 150 רופאים התברר בבדיקת כאן חדשות כ"פייק ניוז". כמה מהרופאים ששם מופיע במסמך הגישו בגינו תלונה למשרד הבריאות, ואף שוקלים הגשת תלונה למשטרה. כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב.

לפי המסמך, ה-FDA מזהיר מפני תופעות לוואי רבות של החיסון, ובהן דלקת קרום המוח, אוטם שריר הלב, שבץ, השלכות על הריון ולידה ואף מוות. רשימת התופעות המצוינות במסמך לקוחה ככל הנראה מרשימה של תופעות שנשללו ב-FDA כדי להבטיח את בטיחות החיסונים.

כמה מהרופאים ששמם מופיע במסמך אמרו כי לא הביעו הסכמתם לכך. פרופסור אודי קימרון, שדוגל במודל "ההיגיון הבריא", אמר לכאן חדשות כי הוא מבקש שתתפרסם הכחשה בשם המודל, ושיודגש כי עמדת המודל היא בעד תעדוף אוכלוסיות הסיכון לחיסון ולהמליץ להן להתחסן בהקדם. פרופסור קימרון ציין כי הגיש תלונה למשרד הבריאות, ונשקלת אפשרות להגיש תלונה למשטרה.