ארכיון
צילום: אוליבייה פיטוסי ותומר נויברג, פלאש 90

ישראל לא מסוגלת לטפל בפינצטה - רק בפטיש על ראש כולנו

האם הסגר הזה היה בלתי נמנע? וגם: לאן נעלם מנכ"ל פייזר? | הזווית - כאן חדשות עם נקודת מבט אחרת
מערכת כאן חדשות
06 בינואר 2021
19:10

ישראל לא מסוגלת לטפל בפינצטה - רק בפטיש על ראש כולנו | קרן נויבך

גם הזהירים והמתונים שבין המומחים העריכו שבהינתן שמבצע החיסונים ייעצר כעת לפרק זמן מסוים, שאנחנו לא יודעים אותו כי אנחנו לא יודעים מתי יגיעו משלוחי החיסונים הבאים, ובהינתן שהמוטציה הבריטית כבר נמצאת כאן - מצבנו לא מזהיר ולכן נדרשות ההגבלות הנוקשות יותר.

האם הסגר הזה היה בלתי נמנע? ממשלת ישראל שוב נכשלה בניהול תחלואת הקורונה. היא לא מסוגלת לטפל בפינצטה דיפרנציאלית ונקודתית, רק בפטיש שיורד על הראש של כולנו. וכן, זה פוליטי, וככל שנתקרב לבחירות זה יילך ויחמיר.

לאן נעלם מנכ"ל פייזר? | אריה גולן

מה קרה עם משלוחי החיסונים מחברת פייזר? למה הם מפסיקים להגיע ויוצרים מחסור, ולאן נעלם פתאום מנכ"ל פייזר, ד"ר אלבט בורלה, שנולד בסלוניקי למשפחה יהודית חמה? האם גם הוא שכח מזה להיות יהודי?

סגר שבתוך הסגר | קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן

אז הפעם באמת נכנסים לסגר. עלו לרגל אל הרב קנייסבקי כדי לבדוק אם כבודו יהיה מוכן לסגור את תלמודי התורה והמוסדות החרדיים כי הרי זה סגר. הוא אמר כן, ואחר כך אמר לא. איך מתמודדים עם זה?

גם כשיש סגר סגר, זה אף פעם לא סגר סגר סגר. יש איים שהמדינה משאירה לעצמה - חלקים מהחברה החרדית הם אי, הר הבית עם ההתקהלויות הכי גדולה זה אי. אבל המשטרה אמרה שיש דברים יותר חשובים.

מה יותר מתבקש מחיסון עובדי ההוראה בחינוך המיוחד? | גאולה אבן-סער

הורי הילדים בחינוך המיוחד התבשרו שהלימודים של ילדיהם יתקיימו גם בסגר, ואז הודיעה מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד לצוותי ההוראה שתגבה כל מורה שיבחר שלא להגיע לבתי הספר ולגנים מחשש להידבקות. ועל זה זעמו בוועד הגנים הארצי והסבירו את מה שברור לכולם: שלילדים בחינוך המיוחד השהייה בבית היא נזק מובהק.

העניין הוא ששני הצדדים צודקים – ההורים שכבר למדו על בשרם בסגר הראשון, זה שנאכף באמת לפני קצת פחות משנה, ששהיית הילדים שלהם בבית הובילה להידרדרות בבריאותם ובמצבם הנפשי. אבל צודקת גם בן דוד – כי אם במשרד הבריאות, שלא לומר בממשלה, החליטו שאסור לפתוח את מערכת החינוך בגלל התחלואה הגבוהה וסכנת ההידבקות, איך שולחים את המורים לחזית בלי אמצעי הגנה? צוותי ההוראה בחינוך המיוחד נוגעים, מחבקים, מרגיעים, מסייעים בהאכלה, לעיתים קרובות בלי מסכות, כדי שהילדים יראו את הבעות פניהם. גם הילדים עצמם לעיתים קרובות מסרבים לעטות מסכות.

אז אם כבר התקבלה החלטה לאפשר את הלימודים, למה לא התקבלה החלטה לחסן את צוותי ההוראה בחינוך המיוחד? מדובר רק ב-25 אלף אנשי הוראה, אפשר לחסן אותם בחצי יום, ואם נכונות הידיעות על הגעת משלוח חיסונים נוסף, מה יותר מתבקש מזה?