סגר

"נהיה עם יד כבדה בהרבה – צריך לצפות פקקים": המשטרה נערכת לסגר

כוחות המשטרה יתוגברו ב-5,000 שוטרים - כך ייפרשו המחסומים • על רקע הביקורת הציבורית: גנץ הנחה את צה"ל שלא לבקש מנות חיסון נוספות לצבא, כל עוד לא חוסנו אנשי הוראה ואוכלוסיות בסיכון
משה שטיינמץ וגילי כהן
06 בינואר 2021
16:52
עודכן ב 18:27

המשטרה ממשיכה להיערך להידוק הסגר: ראש מחלקת מבצעים במשטרת ישראל ניצב משנה ישי שלם אמר הערב על ההיערכות להידוק הסגר כי כ-5,000 שוטרים יתווספו לכוחות השגרה, וכי מחסומים רבים יותר ייפרשו בלילות. עם זאת הוא הדגיש: "יהיו פקקים, לא יעזור".

"באזור המרכז יהיו פחות מחסומים בשעות היום מאשר בצפון ובדרום", אמר שלם. "מצד שני מ-19:00 עד 23:00 יהיו יותר מחסומים. בסגר הזה נהיה עם יד כבדה בהרבה ונאכוף ביתר שאת. נפרוס כוחות בתוך הערים במכפלות גדולות. תכלית הפעולה לטפל בהתקהלויות לא סבירות. נעשה כל מאמץ לא להגיע לעימותים פיזיים אבל בריונות תיענה".

"צריך לצפות לפקקים", אמר שלם. "יהיו פקקים, לא יעזור. המסר צריך להיות מי שלא עובד בעבודה חיונית או יוצא להפגין או בדרך לסופר יושב בבית עם המשפחה ואני מקווה שזה יקל על התנועה".

שלם התייחס לקושי באכיפת ההגבלות: "ככל שהגבלות התנועה מצומצמות ויש יותר היתרים והקלות ברור שהנוכחות שלנו ברחובות פחות משמעותית. כל אדם יש לו אלף ואחת סיבות אז בסוף אין אכיפה".

משטר המחסומים הצפוי בכבישים הבין עירוניים:

בין 23:00 ל-07:00 - 12 מחסומים בצירים הבין עירונים.

מ-07:00 עד 19:00 - 15 מחסומים, בעיקר בצפון ובדרום.

מ-19:00 עד 23:00 - 25 מחסומים, כולל במרכז הארץ

גורם במשטרה התייחס היום גם לכוונה במגזר החרדי להפעיל בתי ספר, ואמר כי נעשות פעולות מאחורי הקלעים, כולל של אנשי משטרה. "לא תראו שוטרים נכנסים ומפזרים ילדים מבתי ספר, וגם לא מבתי כנסת כנראה", הוסיף הגורם.

בתוך כך, שר הביטחון בני גנץ הנחה את צה"ל שלא לבקש מנות חיסון נוספות לצבא - כל עוד לא חוסנו אנשי הוראה ואוכלוסיות בסיכון. זאת על רקע הביקורת הציבורית סביב חיסונם של חיילים ואנשי קבע בגילאים צעירים.