למידה מרחוק
צילום: חן לאופורד, פלאש 90

משרד האוצר למשרד החינוך: שקלו להפחית את הלמידה מרחוק עד כיתות ד' במהלך הסגר

האוצר מציע כי ימי הלימודים יוחזרו על חשבון ימי חופשה בקיץ • מזכ"לית הסתדרות המורים חזרה על המסר: אם לא יחוסנו צוותי ההוראה עד ה-12 בינואר - נשבית את מערכת החינוך • יו"ר ארגון המורים לראש הממשלה על החרגת החינוך המיוחד מהסגר: "הפקרתם אותנו, מורה שלא יגיע ללמד בסגר - ניתן לו גיבוי מלא"
ליאל קייזר ולירן כוג'הינוף
06 בינואר 2021
18:23

לקראת החמרת הסגר, פנה היום (רביעי) משרד האוצר למשרד החינוך בבקשה לעצור את הלמידה מרחוק עד כיתות ד' במהלך הסגר, ולהחזיר את ימי הלימודים על חשבון ימי חופשה בקיץ. באוצר ביקשו ממשרד החינוך לבחון מחדש את מתווה ההעסקה של עובדי ההוראה בגיל הרך, לאחר שלטענת האוצר מדובר בלמידה לא אפקטיבית.

בד בבד, מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד מסרה למורי החינוך המיוחד, שהוחרגו מהסגר, כי תגבה כל מורה שיבחר לא להגיע לבתי הספר ולגן. במכתב ששלחה להם הבוקר כתבה בן דוד כי לצערה "ההחרגה של החינוך המיוחד היא חסרת אחריות, ובהחלטה זו הראתה המדינה שהיא אטומה וכפוית טובה". היא חזרה והדגישה כי אם לא יחוסנו צוותי ההוראה עד ה-12 בינואר - תשבית הסתדרות המורים את מערכת החינוך.

ארגון המורים העל יסודיים הצטרף להודעתה של מזכ"לית הסתדרות המורים ואמר כי יגבה כל מנהל או מורה מהחינוך המיוחד שיבחר לא ללמד בסגר. במכתב ששיגר יו"ר הארגון רן ארז לראש הממשלה נתניהו נכתב: "מורה שיבחר לא להגיע לביה"ס, כשממשלת ישראל מתנהגת באדישות נוראית לגורלו ובריאותו, ארגון המורים ייתן לו גיבוי מכל סוג הנדרש". עוד כתב ארז לרה"מ כי המורים מוצאים את עצמם "בני ערובה במשחק פוליטי מחפיר בין שר החינוך, שמבקש לחסן את המורים, לבין שר הבריאות - שמבקש בכל דרך שלא לחסן את ציבור המורים בישראל", וכן קרא לנתניהו: "תפקידך לעצור את מופע האימים ולהורות על התחסנות מידית של כלל עובדי ההוראה בישראל".

גם בהסתדרות זועמים על קבלת ההחלטות הנוגעות למשרד החינוך. היו"ר גיל בר-טל פנה הערב במכתב לשר הבריאות יולי אדלשטיין, שר החינוך יואב גלנט וליו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, בדרישה לחסן את כל מערך עובדי החינוך המיוחד ברשויות המקומיות.

למידה מרחוק - גל שני של טעויות: כך זה התנהל בסגר הקודם