ניצב דורון ידיד
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון ידיד פורש מהמשטרה

ידיד הודיע למ"מ המפכ"ל על פרישה לאחר שימונה לו מחליף • בסביבתו של ניצב דורון ידיד אמרו כי אחרי שלא נבחר למפכ"ל אין תפקיד אחר שיכול להתאים לו
משה שטיינמץ
07 בינואר 2021
11:36
עודכן ב 11:53

מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד, הודיע למ״מ מפכ״ל המשטרה, קובי שבתאי, על פרישה מהשירות במשטרת ישראל. ידיד יפרוש לאחר שיחונה לו מחליף בתקופה הקרובה. ניצב ידיד פורש לאחר 36 שנות שירות במגוון תפקידי פיקוד מרכזיים במשטרה, בניהם פיקוד על יחידות, מרחבים ובתפקידיו האחרונים כראש אגף התנועה ובשנתיים האחרונות כמפקד מחוז ירושלים.

בסביבתו של ניצב דורון ידיד אמרו כי אחרי שלא נבחר למפכ"ל אין תפקיד אחר שיכול להתאים לו. לדבריהם, "מחוז ירושלים הוא סגירת מעגל מבחינתו והוא הולך בסיפוק אחרי 36 שנות שירות בכל התפקידים הפיקודיים, המבצעיים והניהוליים". 

בכאן חדשות נחשפו בחודש יולי האחרון הקלטות של שיחה בין ידיד והשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, שרצה לבטל את ההפגנות מול מעון ראש הממשלה בירושלים. בשיחה נשמע אוחנה אומר שהוא מעוניין "לאתגר", כלשונו, את פסיקת בג"ץ ותוהה: "אני לא מבין למה אנחנו לא אוסרים את הדבר הזה?". בניסיון לתת מענה לטענות של השר, מציין מפקד המחוז את העובדה שאנשיו נותנים הרבה מאוד דוחות בגין אי עטיית מסכה בהפגנות בבלפור, אף על פי שבהפגנות אחרות, לדבריו, המשטרה נמנעת מכך.

ארגון "הדגלים השחורים" מסר בעקבות פרישתו של דורון ידיד: "את מה שדורון ידיד עשה במשטרת ירושלים חייבים לחקור – עשרות הפצועים, מאות מעצרי השווא, החקירות הפוליטיות ותיוג המפגינים באופן פוליטי- הפרישה אינה מספקת, דרוש ניקיון אמיתי במשטרת ירושלים". 

בתחילת החודש אישרה הממשלה את מינויו של קובי שבתאי לתפקיד ממלא מקום המפכ"ל. המינוי הזמני התקבל לאחר שבממשלה לא הושגו הסכמות על מינויי קבע לתפקידים אלה. אתמול הודיע סמפכ"ל המשטרה ניצב אלון אסור על פרישתו, לאחר שלא נבחר לתפקיד. עם בחירתו של שבתאי הודיע גם ממלא המקום הקודם, מוטי כהן, על פרישתו מהמשטרה.