-
צילום: אי-פי

נתניהו: סיכמתי עם פייזר על חיסון כל אזרחי ישראל מעל גיל 16 עד סוף מארס

ראש הממשלה נשא דברים לציבור הערב והודיע על הסכם אליו הגיע עם מנכ"ל פייזר להבאת חיסונים לישראל, החל מיום ראשון • במשרד הבריאות סבורים שהסגר שיחל הלילה יימשך שלושה שבועות לפחות, בשל הערכה כי המוטציה הבריטית מפושטת בישראל יותר מהידוע עד כה
גילי כהן, קטי דור ודקלה אהרן-שפרן
07 בינואר 2021
16:46
עודכן ב 21:09

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הערב (חמישי) שהגיע לסיכום עם מנכ"ל פייזר לפיו כלל אוכלוסיית ישראל מעל גיל 16 תחוסן עד סוף מארס. לפי נתניהו, ביום ראשון יגיע המשלוח הבא של החיסונים מחברת פייזר שיכלול מאות אלפי חיסונים. לפי ראש הממשלה, בפסח יוכלו אזרחי ישראל לחגוג עם בני משפחתם.

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר כי במוצאי שבת יתחילו קופות החולים לתת את המנה השנייה של החיסון שחולק בשבועות האחרונים, וכי בשבוע הבא ניתן יהיה לקבוע תורים חדשים. בדבריו נתניהו אמר גם כי כחלק מההסכם עם פייזר, ישראל תעביר לחברה מידע שתאסוף על החיסונים.

חשש במשרד הבריאות: המוטציות יחלישו את החיסון

החשש ממוטציות נוספות לקורונה: במערכת הבריאות חוששים ממוטציות נוספות שיהיו עמידות לחיסון ויחלישו אותו, כך פורסם הערב בכאן 11. אמנם ההערכה היא שהחיסונים עמידים בפני הווריאנט הבריטי לנגיף הקורונה, אך התפשטות מוטציות נוספות - כגון זו שמקורה בדרום אפריקה, או מוטציה שהיום דווח עליה בברזיל, יחלישו את חיסון העדר ויביאו להארכת הסגר.

במשרד הבריאות סבורים שהסגר יימשך שלושה שבועות לפחות, בשל הערכה כי המוטציה הבריטית מפושטת בישראל יותר מהידוע עד כה. במקביל, חלה התייצבות בנתוני התחלואה - ובמפלגת כחול לבן מצפים כי אם המצב יימשך כך ותהיה ירידה משמעותית בנתונים, יהיה ניתן לקצר את הסגר.

נוסעים מדרום אפריקה שהגיעו לישראל חלו בקורונה - חשש שנדבקו במוטציה

משרד הבריאות בודק חשד שלפיו נוסעים שהגיעו לארץ מדרום אפריקה ונמצאו חיוביים לקורונה, נושאים את הזן הדרום אפריקני של הנגיף. כך פורסם היום בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב. הדגימות הועברו למעבדה לריצוף גנטי כדי לבחון באיזה זן מדובר. אתמול ציינה ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי-פרייס בוועדת החוקה בכנסת כי מחקר ראשוני מעלה דאגה לגבי יעילות החיסון נגד קורונה עבור אנשים שנדבקו בזן הדרום אפריקני.

סגר החל מחצות: כל ההגבלות שאישרה הממשלה

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ סיכמו היום כי צוותי ההוראה יחוסנו מטווח זמן מיידי, ובתמורה כחול לבן התחייבה שהתקנות לסגר יועברו ללא שינוי בכנסת. במקביל, יו"ר ועדת חוקה יעקב אשר הבהיר כי הוא מתנגד לבקשת יו"ר ועדת החינוך רם שפע להעביר את הדיון בסגירת מערכת החינוך לוועדת החינוך.