הפגנה בבלפור

במהלך הפגנה: משפחת נתניהו הועברה לחדר צדדי במעון

המשפחה הוכנסה לחדר ושהתה בו כשעה כשמפגינים פרצו גדרות בשבוע שעבר. המאבטחים נפרסו סביב המשפחה לפי תרגולת. כעת נשקלת החמרה של מערך האבטחה סביב נתניהו. תנועת "הדגלים השחורים" בתגובה: "הניסיונות של משפחת הפשע לבית נתניהו להשוות את המפגינים לתומכי טראמפ הם המשך ישיר של מסע ההסתה של משפחת נתניהו"
עקיבא נוביק
08 בינואר 2021
19:52

במהלך הפגנה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ליד מעונו ברחוב בלפור בירושלים בשבוע שעבר, הוא, רעייתו וילדיו הועברו לחדר פנימי ולא הורשו לצאת ממנו במשך כשעה. כך דווח בתוכנית "השבוע" בכאן 11. הדבר אירע כאשר מפגינים הדפו גדרות ברזל ליד המעון.

מי שהורו לראש הממשלה ולמשפחתו להסתגר בחדר הצדדי הם יחידה 730 שמאבטחת את נתניהו. המאבטחים נפרסו סביב המשפחה לפי תרגולת. כעת נשקלת החמרה של מערך האבטחה סביב נתניהו.

מתנועת "הדגלים השחורים" נמסר בתגובה: ״הניסיונות של משפחת הפשע לבית נתניהו להשוות את המפגינים לתומכי טראמפ הם המשך ישיר של מסע ההסתה של משפחת נתניהו. מחר יתקיימו הפגנות זה השבוע ה-29 ברציפות, 29 שבועות שבהם היו למעלה מ-400 מקרי תקיפה מתועדים נגד המפגינים. נמשיך להילחם למען הדמוקרטיה הישראלית במחאה לא אלימה - כמו תמיד".

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה התייחס הערב לאבטחה של ראש הממשלה ומשפחתו. "מה שמפריע לי זה שיש עליהם איומים. בדמוקרטיה מתקבלות החלטות בקלפי", אמר אוחנה בריאיון לירון דקל בתוכנית.

מאות בני אדם הפגינו בשבת מחוץ למעון ראש הממשלה. במהלך ההפגנה נרשמו עימותים בין כוחות המשטרה לבין המוחים, ושמונה בני אדם נעצרו. בליכוד הגיבו להפגנות ואמרו: "בשעה שההורים וסבא וסבתא שלהם מתחסנים, המפגינים מנסים לפרוץ באלימות לתוך מעון ראש הממשלה שהביא להם את החיסונים. אין גבול לאבסורד".