השחקנית מרים זוהר
צילום: משה שי, פלאש 90

"הבמה היא האהבה שלי": השחקנית מרים זוהר מככבת בסדרה חדשה על שחקני גיל הזהב

כלת פרס ישראל לאמנות הבמה, מרים זוהר, מגלמת אישה המנסה למכור דיור מוגן בסדרת רשת חדשה של כאן דיגיטל "להישאר במשחק". בריאיון כנה לאיריס לביא בתוכנית "לקראת שבת" היא מעידה כי על הבמה כל כאביה נשכחים, משתפת איך זה מרגיש לשבת בבית בימי הקורונה ומגלה - איך שומרים על האנרגיות גם בגיל 89
לקראת שבת
09 בינואר 2021
03:01
עודכן ב 08:13

"להישאר במשחק" היא סדרת רשת חדשה של כאן דיגיטל על שחקנים ושחקניות בגיל הזהב, שיצר החיות מחזיק אותם – ובעיקר התשוקה להמשיך לשחק, לעבוד, ליצור ולהיות רלוונטיים. כלת פרס ישראל לאמנות הבמה, השחקנית מרים זוהר, מגלמת בסדרה אישה המנסה למכור דיור מוגן. זוהר סיפרה לאיריס לביא בתוכנית "לקראת שבת" על החוויה המדכאת של לשבת בבית ולא לעבוד בימי הקורונה, על אהבתה לבמה ולמשחק, על הצורך והרצון לשחק גם כשהגוף בוגד לפעמים, ועל תפקידיה הגדולים בתיאטרון ובקולנוע.

האזינו לראיון המלא של מרים זוהר בתוכנית "לקראת שבת"

"החיים שלנו זה הבמה", העידה זוהר. "שיחקתי עד היום האחרון – עד שסגרו את התיאטרון. אנחנו צריכים מאוד לשמור על עצמנו. כשהילדים שלי באים לבקר אותי הם יושבים רחוק או שאנחנו נפגשים למטה. הם דואגים לי, זה מאוד קשה".

השחקנית הוותיקה שיתפה בגילוי לב כי השבועיים הראשונים לסגירת התיאטרון היו עבורה מאתגרים במיוחד. "כנראה שהייתי בדיכאון - ואני לא אדם דיכאוני", אמרה. "הסתכלתי בטלוויזיה וראיתי שיש רק מתים. לא אכלתי". לשאלה איך ממשיכים לשחק במלוא המרץ גם בגיל מבוגר, הסבירה זוהר בחיוך: "על הבמה הכל נשכח. אני יכולה לבוא לתיאטרון עם כאבים נוראיים וכשאני עולה לבמה הם נשכחים".

תגיות:
תרבות