הטיילת בתל אביב היום
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

המשטרה חילקה כ-9,000 דוחות על הפרת ההנחיות הסופ"ש

ארבעה תושבי רמלה נעצרו בחשד שתקפו שוטרים שעסקו באכיפה במכולת בעיר • כדי להקל על עומסי התנועה: המחסומים יוצבו מהשעה 09:00 ויוסרו בין השעות 18:00-15:30
כתבי כאן חדשות
09 בינואר 2021
15:09
עודכן ב 20:05

המשטרה חילקה בסוף השבוע הראשון של הסגר 9,178 דוחות בגין הפרות של תקנות הקורונה - כך פורסם היום (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. כ-7,000 דוחות ניתנו על אי ציות למגבלת המרחק. מדובר על עלייה משמעותית, שכן בשבועיים האחרונים הממוצע היומי של דוחות על הפרות עמד על בין 1,500 ל-2,000. 

המשטרה פרשה עשרות מחסומים, הציבה אלפי שוטרים ומחר גם מתכוונת לשנות את הפריסה בשטח – 25 המחסומים הבין-עירוניים יוצבו בין השעות 15:30-09:00, ומהשעה 18:00 עד לשעות הלילה. זאת כדי להקל על היוצאים לעבודה חיונית ולצמצם את עומסי התנועה.

השבת ראשונה תחת הסגר השלישי הייתה שמשית במיוחד לחודש ינואר - מה שהביא איתו המונים שיצאו מבתיהם ואתגרי אכיפה. לצד זאת, בכבישים נרשמה ירידה משמעותית בתנועת כלי רכב, בניגוד להתנהלות בשבועיים האחרונים.

מפקד תחנת שרת, סנ"צ דודי שלם, התייחס הערב בריאיון בתוכנית "זמן קורונה" בכאן 11 לפעולות האכיפה המוגברות שצפויות בימים הקרובים. "אזרחים שאינם שומרים על הנחיות הסגר, גם אם הם עובדים חיוניים שלא נמצאים במסלול מביתם לעבודתם - יקבלו דוח", ציין. עם זאת, הסביר סנ"צ שלם כי לא בכל אירוע הם מחלקים דוח, אלא נותנים גם אזהרות.

מפקד תחנת שרת הגיב על הטענות בדבר אכיפה בררנית מול הציבור החרדי וטען: "אנחנו מטפלים בכל המקומות. ברגע שקיבלנו מידע על מוסדות תורניים שנפתחו - המשטרה הגיעה והם נסגרו. תקלה של שוטר כזה או אחר אינה מעידה על הכלל".

מוקדם יותר היום, פיזרו שוטרי משטרת מחוז תל אביב ומרחב ירקון מבלים רבים בחופי הים של העיר, שהפרו את הנחיות הסגר. מפקד תחנת לב תל אביב, ניצב משנה אלי פינטו, אמר לכאן חדשות כי מאמצי השוטרים התמקדו בחופי הים בשל מזג האוויר הנעים שעודד התקהלויות.

אזרחים שהפרו הנחיות קיבלו דוחות של 500 שקלים בשל אי עטיית מסכה וריחוק של יותר מקילומטר מבתיהם. "לפני שאנחנו אוכפים אנחנו מזהירים ונותנים הנחיה להתפזר ומי שלא מקיים את ההנחיות אז אנחנו מגיעים ומבצעים את האכיפה", אמר פינטו לכאן חדשות.

ברמלה ארבעה תושבים נעצרו בחשד שתקפו שוטרים שעסקו באכיפה במכולת העיר. בזמן שהשוטרים ניסו לרשום דוחות לחשודים הם החלו להשליך שולחנות וכיסאות ויידו אבנים לעברם. השוטרים ירו באוויר יריות אזהרה, לא היו נפגעים באירוע.

בהכנת הידיעה השתתפו משה שטיינמץ, הדס גרינברג וחן ביאר