-
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מארגני הצעדות לכניסות האחוריות לבית רה"מ שוקלים לבטלן

זאת לאחר הפרסום שרה"מ הובהל לחדר מאובטח בזמן פריצת המחסום לפני כשבוע. במחאה אמש לא התקיימו הצעדות. בד בבד, שב"כ אינו מתכוון להגביר את רמת האבטחה של נתניהו, או לערוך שינויים משמעותיים באבטחת המעון הרשמי
משה שטיינמץ
10 בינואר 2021
08:34

המחאה נגד נתניהו: מובילי הצעדות לכניסות האחוריות לבית ראש הממשלה, שהתקיימו בשולי ההפגנה בבלפור, שוקלים לבטל אותן – כך פורסם הבוקר (ראשון) בכאן רשת ב. זאת ברקע הפרסום שראש הממשלה הובהל לחדר מאובטח במעון בזמן שהם פרצו בשבת שעברה את המחסום המשטרתי. במחאה אמש הצעדות לא התקיימו. 

הצעדות, שזכו לכינוי "המצור על בלפור", התחילו בראשית חודש דצמבר כשמפגינים הגיעו לאזור בית הנשיא וניסו לצעוד משם לעבר בית ראש הממשלה. בשבועות לאחר מכן, התקיימו תהלוכות קבועות לעבר הכניסות האחוריות למעון, בהשתתפות כ-100 מפגינים שאף נשאו לפידים. הם צעדו לרחובות אחד העם וסמולנסקין, אך נבלמו על ידי המשטרה.

בד בבד, שב"כ אינו מתכוון להגביר את רמת האבטחה של ראש הממשלה, או לערוך שינויים משמעותיים באבטחת המעון הרשמי. מבחינת שב"כ, אבטחתו של ראש הממשלה היא ברמה המקסימלית.

אתמול המשטרה חסמה את הכניסה לרחוב סמולנסקין לקראת המחאה. ראש ענף חקירות במשטרה, סנ"צ זיו שגיב, אמר בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב: "ההיערכות שלנו משמעותית. לא הייתה סכנה שמישהו יצליח להיכנס פנימה. אנחנו לוקחים את נושא האבטחה ברצינות מירבית".