סיאון יאיר בנימינוב בבימה"ש, 04.06.2018
צילום: פלאש 90

רצח היהלומן מלוד: מאסר עולם נגזר על יאיר בנימינוב בגין רצח, הצתה ושוד

סיאון יאיר בנימינוב הסתיר את הגופה לאחר המעשה ביער בן שמן, והצית את רכבו • במקרה אחר: מאסר עולם נגזר על רוצחי יוסי אטר במתחם הצימרים שבבעלותו ברחובות ב-2017. יבגני גולובקו ורוסלן שצ'פטניוב היו אמורים לקבל 100 אלף שקלים תמורת המעשה
הדס גרינברג
10 בינואר 2021
17:21

בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (ראשון) מאסר עולם ועוד ארבע שנים על סיאון יאיר בנימינוב, בן 50 ממודיעין, בגין רצח בכוונת תחילה, הצתה ושוד בנסיבות מחמירות של היהלומן בוריס בוטרשוילי מלוד ב-2018. בנימינוב, שהיה חייב כספים לבוטרשוילי, החליט לרצוח אותו כאשר פגש בו ליד ביתו. הוא ירה בראשו של בוטרשוילי במכוניתו, הסתיר את הגופה ביער בן שמן ושרף את המכונית סמוך לביתו של היהלומן לוד.

מיטל, בתו של בוטרשוילי הטיחה היום בנימינוב, בדיון בשלב הטיעונים לעונש שקדמו לגזר הדין: "שאלנו אותך איפה אבא שלי? אתה רצחת אותו ובקרת אותו והסתכלת לנו בעיניים ואמרת אני לא יודע. ידעת שאם לא תדבר בחיים לא נמצא את אבא. ארור תהיה, אנחנו כבר לא אותם אנשים. אתה מסוגל להסתכל לי בעיניים אחרי שרצחת לו את הנשמה?"


אורן, בנו של בוטרשוילי, צרח בבכי על בנימינוב: "אתה שטן, רצחת את אבא שלי. מה עבר עליו באותם רגעים למי הוא צעק? מה הוא ביקש ממך בזמן שרצחת אותו? אמר שמע ישראל?"

מאסר עולם לרוצחי יוסי אטר במתחם הצימרים שבבעלותו ברחובות ב-2017

בית משפט מחוזי בלוד גזר מאסר עולם על יבגני גלובקו ורוסלן שצאפניוב, בגין רצח בכוונה תחילה של יוסי אטר ב-2017, במתחם צימרים ברחובות שאותו ניהל. השניים קיבלו בנוסף למאסר העולם עוד שנת מאסר ונקנסו כל אחד ב-286 אלף שקלים.

תמורת הרצח, היו אמורים גלובקו ושצאפניוב לקבל 50 אלף שקלים כל אחד אך בפועל קיבלו רק חלק קטן מהסכום. מהחקירה עלה כי כמה שבועות לפני הרצח, עברו שני החשודים להתגורר במתחם הצימרים של אטר. בערב הרצח יצאו השניים מהמקום ושבו דרך פרצה בגדר בשעה 20:30. הם ניגשו אליו כשפניהם מכוסות, שלפו אקדחים וירו לעברו בזמן שהלך בחצר המתחם כשגבו מופנה אליהם.

לפני יותר מ-30 שנה היה אטר מעורב ברצח נהג משאית, במהלך ניסיון שוד של מוצרי חשמל יקרי ערך שהועברו מאילת לרצועת עזה. הנהג ניסה להתנגד לשוד, ואטר ירה בו למוות. הוא הורשע בעקבות עדותו של שותפו לשוד, ונידון למאסר עולם שנקצב ל-20 שנה. לאחר שחרורו פתח את מתחם הצימרים בעיר.

תגיות:
רצח
,
לוד