אילוסטרציה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

החשד להמתת התינוקת בנגב: הוארך מעצרם של ההורים; יורשו לצאת להלווייתה

הוארך גם מעצרם של הסבא והסבתא החשודים בחבלה, איומים ושיבוש מהלכי משפט • ביום שישי נקבע מותה של התינוקת בת השנה וחצי מהכפר אבו סביית בפזורה הבדואית • השופטת: עולה שהאם הביאה ברשלנות או במכוון למות בתה
אסף פוזיילוב ואיציק זוארץ
11 בינואר 2021
11:18
עודכן ב 13:18

חקירת מותה של התינוקת בת שנה וחצי בנגב: מעצרם של ההורים, עביד ויסמין אבו סבית, הוארך היום (שני) בשבעה ימים. הוארך בארבעה ימים גם מעצרם של הסבא והסבתא, ג׳דוע וג׳והאר אבו סבית, שנעצרו אתמול. הם חשודים בגרימת חבלה, איומים ושיבוש הליכי משפט. הארבעה יצאו בליווי משטרתי להלוויית נכדתם שתיערך בצוהריים בשטחי שבט אלעסאם.

נציג המשטרה אמר בדיון כי יש התפתחות בחקירה מהיממה האחרונה וכי החומר החדש מסבך את מצב האב. השופטת אמרה שעד כה עולה שהאם הביאה ברשלנות או במכוון למות בתה, וכי החשד מתבסס על חוות דעת רפואית, נתיחה וראיות נסיבתיות וישירות. לדברי השופטת, מאז הדיון הקודם התחזק החשד נגדה.


התינוקת הובאה לבית החולים סורוקה בבאר שבע כשלגופה חבלות, ובראשה חבלה חמורה. צוות בית החולים דיווח למשטרה על האירוע וזו החליטה לעצור את האם בחשד לרשלנות, חשד ששונה להמתה ביום שישי כשנקבע מותה של התינוקת. בחקירתה טענה האם שהשאירה את התינוקת במיטה ללא מעקה והלכה לבית חמותה הסמוך. ואילו האב, הנשוי לכמה נשים, טען שלא היה בבית.