חיילי צה"ל בשומרון
צילום: גילי יערי, פלאש 90

חשד: ישראלי נפצע מאבן שיידו נערי גבעות

תושב השומרון נפצע בראשו. כוחות צבא פינו אותו לבית החולים, נסיבות האירוע נבדקות
כרמל דנגור ונורית יוחנן
11 בינואר 2021
22:18

ישראלי, תושב השומרון כבן 30, נפצע היום (שני) בינוני, לאחר שנפגע בראשו מאבן שזרקו, על פי החשד, נערי גבעות. כוחות צבא פינו אותו לבית החולים. נסיבות האירוע נבדקות. במערכת הביטחון אומרים שמיידי האבנים זוהו כיהודים. אביו של הפצוע נרצח באינתיפאדה השנייה.

בתוך כך, מקורות פלסטיניים מדווחים שפלסטיני נפצע ליד עינו מאבנים שנזרקו באזור צומת הכפר סירה שליד שכם. ארגון יש דין דיווח כי כמה עשרות ישראלים חסמו את הכביש באזור צומת ג'ית-סירה, השליכו אבנים על רכב וניפצו לחלוטין את השמשה הקדמית. הפצוע פונה לבית החולים בשכם. 

גורמי ביטחון שבים ומזהירים מפני הסלמה בשטחי יהודה ושומרון. זאת בעקבות הפרות הסדר, ההפגנות והמחאות האלימות שנמשכות מאז שנהרג הנער אהוביה סנדק סמוך לקדומים. כך פורסם הבוקר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

אתמול, בעקבות תקיפת מפקד סיירת גולני שאירעה במוצאי שבת באזור קדומים, גינה הרמטכ"ל אביב כוכבי בחריפות את האירוע, שוחח עם סא"ל כיוף ואמר כי "עלינו להוקיע ולפעול נמרצות ולמצות את הדין עם המעורבים". לגינוי הצטרף גם שר הביטחון בני גנץ.

לפני נתוני מערכת הביטחון, חודש דצמבר 2020 – שבו נהרג אהוביה סנדק – הוא האלים ביותר בפשיעה לאומנית מאז שנת 2017. לפי הנתונים, שפורסמו בחדשות השבת, 41 פעולות תג מחיר בוצעו בחודש הזה, רובן של יידוי אבנים. שבעה פלסטינים נפצעו באירועים - שישה מהם באורח קל ואחד בינוני.